#SUSAMAM

#SUSAMAM

#SUSAMAM
10 Ocak 2020 - 09:10

YÜREKLERİNDEKİ ACI, GÖZYAŞI OLUP AKTI
#SUSAMAM
ŞENER URFA
Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde 25 kişinin hayatını kaybettiği ve 340 kişinin de yaralandığı tren faciasında hayatını kaybeden Uzunköprülü 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel’i, doğum günün de mezarı başında anan sevenlerinin yüreklerindeki acı gözyaşı olup aktı. Oğlunun mezarına sarılan annenin feryatları yürek dağladı. Anne Mısra, twitter paylaşımları nedeniyle hakkında soruşturma başlatıldığını söyleyerek, “550 gündür adalet peşinde koşuyoruz, acılarımızın tarifi yok bana susmak yakışmaz” dedi.
Uzunköprü-İstanbul seferini yapan yolcu treninin 8 Temmuz 2018'de Çorlu yakınlarında vagonlarından bazılarının devrilmesi sonucu 25 kişi yaşamını yitirmiş, 340 kişi de yaralanmıştı. Tren kazasında hayatını kaybeden 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel’in dün doğum günü olması nedeniyle Uzunköprü şehir mezarlığında tören düzenlendi.
Törene tren kazasında hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarıyla birlikte Oğuz Arda Sel’in ailesi ve sevenleri katıldı. Duaların okunmasının ardından oğlunun mezarına sarılıp gözyaşları döken annesi Mısra Öz Sel’in feryatları yürek dağladı.
Anma töreninin ardından Atatürk Anıtı’nda ‘Adalet nöbeti’ başlatan Anne Mısra şu açıklamalarda bulundu, “Bugün bize gerekli olan adalet yarın sizler içinde gerekli olabilir. Bizim canımız yandı sizlerinde canı yanmasın diye başka insanların canı yanmasın diye 550 gündür adalet peşinde koşuyoruz. O kadar acı bir şey ki evlat kaybı Allah kimseye göstermesin. Bugün içler acısıdır ki, mahkemeye ben çağırılıyorum bugün ifadesi alınmayan kişiler hayatlarına devam ederken savcılığa giderek ben ifade veriyorum. Bugün canım oğlum bu hayattaki tek kudretim ben oğlumu sorumsuz yöneticilere vermek için doğurmadım. Bizim tek çocuğumuzdu her şeyimiz de hayatta olsaydı çok büyük başarılara imza atacaktı. Annesi olarak susmak bana yakışmaz bir kenara çekilmez bize yakışmaz. Sorumlular gerçek cezasını çekene kadar biz adaletin peşinde koşacağız. Acılarımızın tarifi yok.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'' RANDEVULU SANAL SIRA '' SİSTEMİ HAYATA GEÇTİ
'' RANDEVULU SANAL SIRA '' SİSTEMİ HAYATA GEÇTİ
TABAKOĞLU İLE DEVAM
TABAKOĞLU İLE DEVAM