TAKSİCİ ESNAFINA MÜJDE

TAKSİCİ ESNAFINA MÜJDE

TAKSİCİ ESNAFINA MÜJDE

TAKSİCİ ESNAFINA MÜJDE
14 Eylül 2020 - 08:24

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şahin, Edirne Belediyesi tarafından kent merkezinde bulunan taksi duraklarının yenileneceğini ve Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatıyla esnafı mağdur etmeyecek yönetmelik hazırlandığını açıkladı.
Edirne Belediyesi tarafından yenilenecek olan taksi durakları ile açıklama yapan Edirne Şoförler Odası Başkanı Ali Şahin;“Kabinlerin değişmesiyle ilgili en son Belediye Başkanımızla görüştüğümde bu konuyu alt yapı projesinde ihaleye verdiğini ve muhtarlık binalarıyla beraber şehir içindeki diğer taksi ihtiyaçlarını tespit ettik. 30-35’e yakın yeni taksi durağı kabinlerini başkanımız ihale etti. 1-2 ay içinde teslimatı olacağını düşünüyoruz. Taksici arkadaşların da gerekli ihtiyacı olan kabin yerlerini onlara teslim edeceğiz” dedi.
                İhaleye çıkan taksi plakaları ise esnafı da mağdur etmeyecek şekilde çalışmalar yapıldığını belirten Şahin;“Belediyenin taksilerle ilgili 12 tane almış olduğu plaka ihalesi var. Bazen kamuoyunda farklı bilgiler oluşuyor. Bu taksi sayısının arttırılması değil. Belediyenin böyle bir talebi yok. 513 tane tahditli plakanın yaklaşık 12 tane arkadaşımız o dönemde 6-7 tanesi plakasına araç takmadığı için süreyi kaçırdığından dolayı plakası düşmüş. 4-5 arkadaşımız da mahkeme kararıyla düştüğünden dolayı 12 tane araç belediyenin uhdesine geçti. Başkanımız da belediye uhdesine geçtikten sonra bunu hem esnafı hem bizleri mağdur etmeden bunları ihaleye çıkarma kararı aldı. İhaleye çıkarma kararıyla ilgili encümene yetki verdi. Encümen çalışıyor. Hem esnafı mağdur etmeyecek hem de bulunduğu yerdeki esnafı mağdur etmeyecek şekilde bir yönetmelik hazırlıyor. Zaten başkanımızla devamlı fikir alışverişinde bulunuyoruz. Yani burada sayı arttırma değil hakkını kaybedenlerin ihalesi söz konusu. Önümüzdeki günlerde tekrardan açıklama yapmayı düşünüyoruz” şeklinde açıkladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KİMLİK PROJESİ BEĞENİLDİ
KİMLİK PROJESİ BEĞENİLDİ
19 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU
19 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU