TARİHİ ÇARŞILAR KEPENK KAPATTI

TARİHİ ÇARŞILAR KEPENK KAPATTI

TARİHİ ÇARŞILAR KEPENK KAPATTI

TARİHİ ÇARŞILAR KEPENK KAPATTI
26 Mart 2020 - 00:01
Reklam

Edirne’de bulunan tarihi Alipaşa, Bedesten ve Arasta çarşıları korona virüs tedbirleri kapsamında 31 Mart’a kadar kepenk kapattı.
Korona virüsten korunmak için bütün vatandaşlar evine kapanıp sadece temel gıda ihtiyaçlarına yönelince, çarşı esnafı iş yapamayınca ‘ önce sağlık’ deyip dükkanlarını kapatıp evlerinde oturarak virüsten korunma kararı aldı. Ali Paşa Dernek Başkanı Yılmaz Sanış,şuan ticaretdüşünecek zaman değil,önce sağlık diyoruz,evde kalıp sağlımızı korumaya karar verdik kepenk indirdik”dedi.
Çarşı esnafı tedirgin,zaten işler durdu açık durup risk almanın anlamı yok diyen Ali Paşa Dernek Başkanı Yılmaz Sanış; “Tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen Korona virüsü salgını dolayısıyla çarşımızı kapattık. Vakaların ilk çıkmaya başladığı günden beri çarşımızı sürekli açtık. Fakat her geçen gün gelen esnaf ve müşteri sayısı düştüğünden dolayı esnaflarımızdan gelen talep doğrultusunda aldığımız ortak karar ile birlikte 30 Mart tarihine kadar çarşımız kapalı olacaktır. Daha önce bu karar İstanbul’da, Bursa’da ve daha önce Edirne’de hem Arasta Çarşısı’nda hem de Bedesten Çarşısı’nda alınmıştı”ifade etti.
Şu anda öncelik sağlık diyen Sanış; “Ekonomi ikinci planda, para her zaman kazanılır ama giden sağlık geri gelmez. 30 Mart’a kadar şimdilik böyle bir tedbir aldık. Zaten hükümetimiz de evde kal çağrısı yapıyordu. Biz de esnaflar olarak 30 Mart tarihine kadar evlerimizde kalacağız. Şu anda ticaret bizim için belki üçüncü, dördüncü planda. İnşallah ülkemiz ve dünya bu virüsten kurtulur, vatandaşlar normal hayatına döner. Lütfen herkes hijyen kurallarına ve sosyal mesafeye dikkat etsin. Zorunlu olmadıkça evden çıkmayalım. Bu işin şakası yok herkes tedbirini alsın. Topyekun tedbir almamız gerekiyor.  Temel ihtiyaçları zaten belediye ve resmi kurumlar karşılıyor. İlk önce sağlık”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI