TBB, EDİRNE TEMSİLCİLERİ SEÇİLDİ

TBB, EDİRNE TEMSİLCİLERİ SEÇİLDİ

TBB, EDİRNE TEMSİLCİLERİ SEÇİLDİ

TBB, EDİRNE TEMSİLCİLERİ SEÇİLDİ
15 Mayıs 2019 - 08:27
Reklam

Edirne’yi Türkiye Belediyeler Bilirliğinde temsil edecek başkan ve meclis üyeleri dün Edirne Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan toplantıyla seçildi.
Türkiye Belediyeler Birliği tarafından gönderilen tüzük gereği toplantı İl Belediye Başkanı olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığında gerçekleşirken, katip üyeliklerini Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan ve Havsa Belediye Başkanı Aydın Başkan yaptı. Türkiye Belediyeler Birliği’nin mevzuatına göre il belediye başkanlarının Türkiye Belediyeler Birliği’nin doğal üyesi olması nedeniyle Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan seçime girmedi. Seçim iki liste arasında gerçekleştirilerek ve gizli oyla yapılan seçimlerde 151 oy kullanıldı.
Edirne Milletvekili sayısı kadar Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’ne Edirne’den temsilci seçeceklerini belirten Başkan Gürkan, “Edirne’yi Türkiye Belediyeler Birliği’nde temsil edecek 4 temsilci seçeceğiz. Bunlardan 3’ü belediye başkanı; 1’i ise belediye meclis üyesi olacak” dedi.
Gündemi oy birliğine sunulduktan, sonra oy birliği ile kabul edilmesinin ardından saygı duruşunun da bulunarak ve İstiklal Marşı okundu.
Edirne genelindeki 16 belediye başkanı ve meclis üyelerinin toplam sayısının 204 olduğunu belirten Başkan Gürkan, “Bugün milletvekili sayısı kadar meclis üyesi seçeceğiz ve seçilen arkadaşlarımız, Türkiye Belediyeler Birliği’nde Edirne’yi temsil edecekler. Bu temsilcilerimizin 3’ü belediye başkanlarının arasından; 1’i de belediye meclis üyeleri arasından seçilecek. Belediye başkanlarının arasından 2 yedek üye seçimi gerçekleştirilecek” şeklinde konuştu.
151 üyenin katılım gösterdiği seçimlerde Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal ve Edirne Belediye Meclis Üyesi Selçuk Çakır, Türkiye Belediyeler Birliği’ne 110 oy alarak meclis üyesi olarak seçilirken; Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç ve Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek yedek üye olarak seçildi.
İkinci  listeden seçime giren Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Edirne Belediye Meclis Üyesi Ayhan Dinç 41 oy aldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ OPERASYONUNDA ESKİ AKADEMİSYEN GÖZALTINA ALINDI
FETÖ OPERASYONUNDA ESKİ AKADEMİSYEN GÖZALTINA ALINDI
ÖMRÜNÜ DOLDURAN KÜP HAVUZ ÇÖKTÜ
ÖMRÜNÜ DOLDURAN KÜP HAVUZ ÇÖKTÜ