Reklamı Geç
TECRÜBE KONUŞUYOR

TECRÜBE KONUŞUYOR

TECRÜBE KONUŞUYOR

TECRÜBE KONUŞUYOR
13 Mart 2019 - 05:28

Edirne Belediye Başkanı ve adayı Recep Gürkan, katıldığı televizyon programında vatandaşların sorularını cevapladı. Mal beyanı, diğer Belediye Başkan Adaylarının iddiaları, alt yapı çalışmalarıyla ilgili birçok soruya cevap veren Başkan Gürkan, ayrıca Edirne esnafına müjde verip, masa sandalye ücreti alınmayacağını açıkladı.

Başkan Gürkan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 8 Mart’ta Edirne’ye gelmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kılıçdaroğlu’nun Edirne’ye gelmesinin sebebin Edirne’nin huzurlu ve başarılı olmasıdır. Türkiye’de bir ilke imza attık ve kadınların önüne hiçbir erkeği koymadık. Bu Edirne’ye çok yansımadı ama beni Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu birçok partinin kadın kolu başkanları, birçok kadın örgütünün başkanları aradı ve tebrik ettiler. Bununla gurur duyuyorum. Ben 5 yıldın şunu söylüyorum “Cumhuriyet bir kadın devrimidir”. Bu toplumun yarısını kadınlar oluşturuyor. Dünyanın yarısını kadınlar oluşturur diğer yarısını da kadınların yetiştirdikleri oluşturur.

Ben zengin birisiyim tüm Edirne arkamda. Çok güzel dostlarım var, çok güzel aile ilişkilerim var. Çocuklarla, yaşlılarla, engellilerle insanlar benim ilişkimi görmenizi isterim o anlamdan çok zenginim. Gönlüm çok zengin kendimde aslında çok zengin bir ailenin çocuğuyum. İpsala’da çeltik eken aileyiz ve herkes bizi ve durumumuzu bilir.

Ben 27 yıl kamuda devlet memuru olarak görev yaptım. Kamuda bir kanun vardır her 5 yılda bir üstlerine mal beyanı verirler. Devlet memuru, milletvekili ve Belediye Başkanı olarak her zaman mal beyanımı verdim. Mal beyanımda değişiklik oldu beyanımı verdim. Şimdi seçileceğim yine mal beyanımı vereceğim. Benim bütün mal beyanlarım Edirne Valiliğinde var.

Benim mal varlığımla ilgili iddiaları olan arkadaşlarım eğer bu iddialarında samimiyseler, bu iddiaları sadece çamur atmak için bir dedikodu malzemesi olarak kullanmıyorsalar, bu iddiaların gerçek olmadıklarını bilmelerine rağmen bir siyasi malzeme olarak kullanmıyorsalar, adamlarsa, insanlarsa, şahsiyetleri şerefleri onurları ve karakterleri varsa hemen suç duyurusunda bulunsunlar. 

Ben 5 yıldır belediye başkanıyım seçildiğimin ilk 2 ayı hariç beni Svilengrad’ta bir kez gören olmamıştır. Ben bu görevi bırakacağım. Ama ben bu iddiayı ortaya atan arkadaş ve etrafındakilerin o kumarhanelerde yüzlerce fotoğrafını gösterebilirim. Bana bu iftirayı atan kişiler benimle ilgili suç duyurusunda bulunmazlarsa namert ve şerefsizdirler.

4 Aralık 2017 yılında alt yapının ihalesini yaptık. 380 km içme suyu şebekesinin komple değişimi, 110 km kanalizasyon 30 km yağmur suyu toplama kanalı, bozulan yolların yenilenmesi, 24 muhtarlık binası ve 38 taksi durağı dahil olmak üzere 355 milyon lira ihale bedeli tuttu. 140 milyon lira indirimle bir firma ihaleyi aldı. Belediye meclis üyelerimizin tamamı alt yapı çalışmaları için İller Bankasından kredi almamızı onayladı. Başvurumuzu yaptık ama kredi çıkmadı ve bu işi geciktirmeye çalışanlar oldu. Bende belediye ekibimle toplantı yaptım alt yapı çalışmalarımızı biz kendimiz yapabilir miyiz dedim ve arkadaşlarım da yapabileceğimizi söyledi çalışmalara başladık. Projede yer alan malzemeleri alarak alt yapı çalışmalarımıza Kocasinan Mahallemizden başladık.

Alt yapı çalışmalarını bazı arkadaşlar bilmeyebilir. Bilmemek başka çamur atmak başka. Kardeşim sen içme suyu borusu gördün mü? Görmediysen git çalışmaları gör. O boruların hepsi Edirne Belediyesi için üretildi ve üzerinde T.C. Edirne Belediyesi yazıyor. Bu arada T.C.’yi kullanan arkadaşlarımız var daha önce ağabeyleri kullanmıyordu şimdi onlar kullanıyor.  

1 Nisan’dan itibaren Edirne Belediyesinin tüm telefonlarını 153’ü bağlayacağız. Vatandaş belediye ile ilgili ne istiyorsa oraya iletebilecek. Sürekli görevliler olacak. Bugüne kadar iletişimsizlik yüzünden üzdüğümüz vatandaşımız varsa özür diliyorum.

Ben göreve başladığımda 5 ay maaş almamış işçiler vardı. 5 yılda 2 kez bizde sıkıntıya düştük ve aksattığımız oldu. Bu işin iktidar veya muhalefet belediyesi yok. AK Partili Meriç ve Enez İlçe Belediyeleri personelinin maaşını ödemek için kaç kez kredi çekti. İktidar belediyelerinden çok sürünenlerini görüyoruz. Bu iş tecrübe işidir.

Yerel esnafımızı korumak zorundayız. 30 dükkan gezdim. Dışarıda masa sandalyesi olan esnafın hepsi belediyeye ödemesi gereken tutarları ödeyemeyeceklerini söylediler. 1 yılda dışarı konulan masa ve sandalyelerden 240 bin lira Edirne Belediyesi olarak tahsilat yapmışız. Buradan tüm esnafa müjde masa ve sandalye ücretlerini kaldırıyoruz.

Bir Belediye Başkan Adayı Edirne Belediyesi otobüsünü getirip ulaşımda sorunu çözeceğini söylemiş. Belediye otobüsünü hizmetten kaldıran zaten sensin.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HİPERTANSİYON VE OBEZİTE KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİLER
HİPERTANSİYON VE OBEZİTE KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİLER
FİDELERE İLGİ ARTIYOR
FİDELERE İLGİ ARTIYOR
Reklamı Geç