TEKRARLAMAMIZA RAĞMEN OKULLARDA GEREKLİ...

TEKRARLAMAMIZA RAĞMEN OKULLARDA GEREKLİ TEDBİRLER ALINMAMIŞTIR

TEKRARLAMAMIZA RAĞMEN OKULLARDA GEREKLİ TEDBİRLER ALINMAMIŞTIR

TEKRARLAMAMIZA RAĞMEN OKULLARDA GEREKLİ TEDBİRLER ALINMAMIŞTIR
25 Ekim 2021 - 08:42

Türkiye Öğretmenler Sendikası Edirne İl Temsilciliği, Edirne’de okullardaki pandemi tedbirlerinin yetersizliği ve sendikaları hakkında açıklamalarda bulundu.
TÖS Edirne İl Temsilciliği Saymanı Gökay Bilgin,  “Öğretmenlik, karşılıksız bir etkinlikmiş izlenimi verilerek öğretmenlerin emeği sömürülmektedir. Eğitimi çok uluslu şirketlerin pazarı alanına dönüştürme gayreti yürütülürken, bizler ekmeğimize ve özgürlüklerimize yönelen bu tehditler karşısında duyarsız kalmayacağız. Duyarlı, demokrat, devrimci ve ilerici öğretmenliğin bilinci ile eğitim sürecinin öznesi olan biz eğitim çalışanları iş yaşamımıza yönelen emek ve bilim düşmanı politikalara karşı; sendikal ihtiyaçlar üzerinden emek ve demokrasi mücadelesini yürüteceğiz.
Her bireyin; Atatürk İlke ve Devrimlerine uygun olarak çağdaş, bilimsel, laik, demokratik, özgürlükçü, nitelikli ve parasız eğitim hakkına eşit olarak erişebilmesi için güvenceye ihtiyacı olduğu bir gerçektir. Kadın erkek eşitliğinin, kadın ve erkeğin bir arada yaşadığı alanların tartışıldığı bir dönemde, doğayı var eden tüm bileşenlerin barış içinde yaşama ve var olma hakkının tehdit altında olduğunu görüyoruz.
Çağdaş yaşam alanlarımızın kuşatıldığı bir süreçte, insan hakları temeline dayanan, Atatürk İlke ve Devrimleri ışığında, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkelerinin toplumda yaygınlaşması ve içselleştirilmesi için bir mücadeleye ihtiyaç vardır. Bunun adı Tüm Öğretmenler Sendikası (TÖS)dır. TÖS; Üyeleri arasında toplumsal dayanışma ve yardımlaşma duygusunun geliştirilmesini vazgeçilmez olarak kabul eder ve bu doğrultuda çaba göstererek, kararların alınmasında ve yürütülmesinde Yönetişim ilkesini, çoğulcu ve katılımcı demokrasiyi benimser” dedi.
TÖS Edirne İl Temsilcisi ve ADD Edirne Şube Başkanı Celil Özcan, “Okullarımızda hala temizlik ve güvenlik görevlisi personeli ihtiyacı, İŞKUR tarafından görevlendirilmediği için halen sıkıntı devam ediyor. Hep tekrarlamamıza rağmen gerekli tedbirler alınmamıştır. Bizim çocuklarımızın sağlığı en önceliğimizdir. Çocuklarımızın sağlığı için pandemi günlerinde gerekli tedbirlerin alınmasını diliyoruz. Bugün TÖS ilkeleri ile ilgili açıklamamız olacak. TÖS Sendikası’nın diğer sendikalardan ayrılan özellikleri var. Özellikle TÖS Meclisi’nin olması, diğer sendikalarda olmayan. Diğer sendikalarda yaşanan krizlerin birinci sebebi olan delege sisteminin bulunmaması bazılarını rahatsız etmeye başladı” dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI