TIP FAKÜLTESİNDE NELER OLUYOR?

TIP FAKÜLTESİNDE NELER OLUYOR?

TIP FAKÜLTESİNDE NELER OLUYOR?

TIP FAKÜLTESİNDE NELER OLUYOR?
20 Haziran 2019 - 05:07
Reklam

ŞENER URFA/ÖZEL

Edirne’de geçen ay ambulansta oksijen tüpünün patlaması sonucu yanarak ölen 3 aylık Rojin Singer bebeğin acısı tazeyken, bir oksijen cihazındaki ihmal iddiası da Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisinden geldi. Milyonda bir görülen hastalığa yakalanan 21 aylık bebeğini kriz geçirdiği için hastaneye getiren anne, tedavide kullanılan oksijen haznesinin içerisinde arı bulunduğunu ve bu durumu doktorlara söylediğinde “ yönetime şikayet edin burasını kapatsınlar bizde kurtulalım” sözleriyle karşılaştığını iddia etti. Oksijen haznesinin değişmemesinden korkan aile, arının su silkilasyonuyla bebeklerinin vücuduna girmemesi için tedaviyi yarıda bırakıp imza atıp hastaneden çıkış yaptıklarını söyledi.
Edirne’nin Nişancıpaşa Mahallesinde yaşayan isminin açıklanmasını istemeyen genç çiftin 21 aylık bebeklerine milyonda bir görülen bir hastalığın teşhisi konuldu. Aile gerek Ankara gerekse İstanbul’da bulunan tüm hastanelere gidip bebeklerine tedavi aradılar. Henüz hastalığın tedavisine ulaşamayan ailenin minik bebeği zaman zaman nöbet geçiriyor.
Geçtiğimiz günlerde yine nöbet geçiren bebek, ailesi tarafından Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisine getirildi. Acil serviste bebeğe çeşitli müdahaleler yapılırken bir diğer yandan da oksijen verildi. Oksijen haznesinin içerisinde arı olduğunu gören aile şok yaşadı. Durumu hemen sağlık personeline bildiren aile iddialara göre sağlık personeli tarafından duyduğu sözler karşısında bir şok daha yaşadı. Ailenin iddiasına göre sağlık personeli aileye “yönetime şikayet edin burasını kapatsınlar bizde kurtulalım” dedi.
Oksijen haznesinin değişmemesi ve sağlık personelinin tavırlarından endişelenen aile, tüm riskleri göze alıp imza atarak hastaneden ayrıldı. Daha sonra Sağlık Bakanlığı ve çeşitli kurumlarla irtibata geçen aile yaşadıkları bu üzücü durumdan şikayetçi oldu.
Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle görüştüğün belirten aile, karşılaştıkları durum karşısında çok üzüldüklerini söyledi. Ayrıca, tehlike arz eden bir diğer konunun hastanede bulunan sivrisineklerin olduğunu öne süren aile, yetkilileri en kısa zamanda gerekli tedbirleri almaya çağırdıklarını söyledi.
 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Muge karabulut
  1 yıl önce
  Gecen gün edirne tip fakultesi cocuk acildeydik serumumuz bitti taburcu olucaz hemsireye tam 4 kere gittim damar yolunu cikartirmisiniz dedim bekleyin biraz desi boş boş oturuyor bu arada tamam desim sonra tekrar gittim ve bana dediki tamam cikartayim bari aglatmayayim seni bu nasil bir rezilliktir ...
 • remziye cankıran
  1 yıl önce
  tıp fakültesi acil i resmen mikrop yuvası nakil li bir hastayı öyle bir ortamda tam 29 saat sonra servise alabildiler DR fazla personel eksik 29 saat acilde beklemenin sebebi servislerde yatak olmaması,yatak açılıyor bu seferde temizlik bekleniyor temizlik işi saat 16 dan sonra yapılıyormuş hasta kök hücre nakli olmuş evde bile izole ortamda bakılması gerekirken yediği içtiği özel iken bir yatak için 29 saat acilde sineklerin cirit attığı,tuvaletlerin taştığı bir ortamda diğer hastalar ile birlikte bekletiliyor eve gidelim oda boşalınca haber verin gelelim dememize rağmen....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI