TOPLUM OLARAK ÇOK GERGİNİZ!

TOPLUM OLARAK ÇOK GERGİNİZ!

TOPLUM OLARAK ÇOK GERGİNİZ!

TOPLUM OLARAK ÇOK GERGİNİZ!
29 Nisan 2019 - 00:50

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran çok gergin, kızgın, öfkeli bir toplum haline geldiğimizi ifade ederek  “selamlaşma ve gülümseme bu hastalıkların ilacıdır” dedi.
“Özellikle Trafikte insanlarımızın birbirine hiç tahammülü kalmadığına üzülerek şahit oluyoruz” diyen Demirkıran, “sonunu düşünmeden büyük gerginlikler yaşanıyor. Biliyoruz ki son pişmanlık fayda etmez. Küçük bir hata veya yanlış anlama hemen küfürleşmeye, kavgaya dönüşüyor. Toplum olarak nereye gidiyoruz?” diye sordu.
Demirkıran; “İnsanların birbirlerine karşı bakışlarının sertliği,  acımasızlığı, tahammülsüzlüğü bazen haklı sebeplere de dayanabilir. Toplum olarak yaşadığımız ekonomik sıkıntılar, gırtlağa kadar borç, gelecek kaygısı, fırsat eşitsizliği, televizyonlarda talim ettirilen kavga, silahlı sahneler, birbirine avazı çıktığı kadar bağıran tiplerle dolu diziler psikolojimizi bozuyor. Bu ruh haliyle karşımıza çıkan insanlara adeta patlıyoruz. Şunu da bilelim ki bizim anlayışımızda ’alttan almak’ diye bir tabir vardır. ‘Kusura bakma hata etmiş olabilirim. Anlayışla karşılamanı bekliyorum’ demek çok mu zor? Delikanlılığı mı bozar?” dedi.  
Ali Demirkıran sözlerini şöyle sürdürdü; “bu konuda elbette merkezi ve yerel yönetimlerimize düşen görevler var. Ama bizler de toplum olarak üzerimize düşeni yapmalıyız. Mesela; Selam vermek, gülümsemek bizim inancımızın temel taşlarıdır. Gülümsemek sadakadır. Yolda kızgınlıkla aracının camını açan birine gülümseyerek selam versek gerginliği bitirebiliriz!  Peygamber efendimiz kendisinden öğüt isteyen birine üç defa ‘kızma, kızma, kızma’ diyerek bu konuda çözüm göstermiştir.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında  İş Birliği anlaşması imzalandı
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri...
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI