TRAKYA’NIN GURURU İSMAİL KOÇ OLDU

TRAKYA'NIN GURURU İSMAİL KOÇ OLDU

TRAKYA'NIN GURURU İSMAİL KOÇ OLDU

TRAKYA'NIN GURURU  İSMAİL KOÇ OLDU
13 Temmuz 2021 - 00:55

660.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Ali Gürbüz ile dualı çayırda final yaparak  ikincilik kürsüsüne çıkan Trakya Birlik Baş Pehlivanı İsmail Koç dün Trakya Birlik Genel Müdürlüğü davullu zurnalarla  karşılandı. Koç,"Trakya Birlik Genel Müdürlüğümüzün adına güreştik. İkinci olduk, buruk bir sevinç yaşıyoruz.Lakin tabii ki yine  mutluyuz Altın kemer için daha fazla çalışacağız" dedi.
                "İSMAİL KOÇ’LA İLE ÖVÜNÜYORUZ"
                Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün; "Trakya’mızda ve bugün de Trakya birliğimizde, Allah bize nasip böyle bir başarıyı. Ben sporcumuza, arkadaşımıza çok teşekkür ederim böyle bir başarı gösterdiği için. İnşallah daha iyisi, daha güzeli olacaktır. Olmak mecburiyetinde. Ama buraya kadar gelmesi, buraya  kadar bir başarı göstermesi ve Trakyamızda bu kadar seneden sonra bir Baş pehlivanımızın buraya gelmesi bizim için bir başarıdır. Bununla övünüyoruz, seviniyoruz. Kendisine de çok teşekkür ediyoruz"dedi.               
                "HEDEFİM ALTIN KEMER"
Trakya Birlik’e desteklerinden dolayı teşekkür eden Başpehlivan İsmail Koç; "Bu sene 660’ıncısı gerçekleşen tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde başpehlivanlık boyunda final yaptık. İkinci olduk, buruk bir sevinç yaşıyoruz. Lakin tabii ki mutluyuz. Trakya Birlik Genel Müdürlüğümüzün adına güreştik. Yönetim Kurulu üyelerimizi, Yönetim Kurulu başkanımızı onure etmek için elimizden gelen bütün gayreti sergiledik, başardık. Maddi manevi desteklerinden dolayı Trakya Birlik Genel Müdürlüğümüze, Yönetim Kurulu Başkanımıza, Yönetim Kurulu üyelerimize hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz. İnşallah seneye hedefimiz Kırkpınar kemerini almak. Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimizin hepsini daha da fazla onore etmek. İki senedir Trakya Birlik Genel Müdürlük adına güreşiyorduk. 2023 yılına kadar anlaşmamızı tazeledik, uzattık. Allah nasip ederse biz aile gibi olduk. Belki 2023 yılında bir sözleşme daha yenileyebiliriz. Bakarsınız buradan emekli de olabiliriz”dedi.
                "TRAKYA BİRLİK'İN DESTEĞİ GÖZARDI EDİLEMEZ"
                Başpehlivan Koç; “Trakya Birlik Müdürlüğünün bize verdiği destek hiçbir zaman göz ardı edilemez. Günlük telefonla aranıyorum ben şahsen olarak. Maddi manevi bir ihtiyacımın olup olmadığı her zaman soruluyor bana. Destek olduktan sonra başarı da kaçınılmaz oluyor. Ondan dolayı tekrardan teşekkür ediyorum”.
FİNAL MAÇI ZORDU
Final maçının zor olduğunu söyleyen Koç; “Final maçı tabii ki zordu. 2 gündür güreş yapıyoruz. Bütün rakiplerimi finale kadar sırt aşağı yendim. Biraz fazla efor sarfettim. Tabii ki Kırkpınar’ın 2019 yılının son başpehlivanıydı finalde karşılaştığım arkadaş. Bir gün önceden de birkaç sakatlığım vardı ama sakatlıkları bahane etmek iyi olmaz . Elimizden geleni yaptık ama nasip değilmiş. Arkadaşımız kazandı. İnşallah bu bizi motive edecek, seneye Kırkpınar kemeri için daha fazla çalışacağız inşallah"diye ifade etti.
İSMAİL KOÇ KİMDİR; 28.06.1989 Konya Beyşehirli, 25 yıldır Antalya'da ikamet eden İsmail Koç, 2009'da 20 yaşında güreşe başladı. 2011'de Küçük Orta Büyük Boyda Kırkpınar’da birinci, 2012'de Büyük Orta Boy'da Kırkpınar’da ikinci,  2013'te Başaltı'da Kırkpınar’da ikinci olan Koç, 2014'ten beri Baş'a güreşiyor.      2015-2016 yıllarında Kırkpınar’da Başpehlivanlıkta çeyrek final yapan, 2019 yılından bu yana Trakya Birlik Genel Müdürlüğü adına güreşen Koç 660.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde final yaparak ikinci oldu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında  İş Birliği anlaşması imzalandı
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri...
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI