TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN BİR İLK DAHA

TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN BİR İLK DAHA

TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN BİR İLK DAHA

TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN BİR İLK DAHA
20 Haziran 2019 - 05:04

Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde, ilk defa 2015-2016 Bahar yarıyılında öğrenci almaya başlayan “İnsan ve Toplum Araştırmaları İnterdisipliner Tezli Yüksek Lisans Programı” ilk mezunlarını verdi.
Bölümün öğrencilerinden Gül Yılmış, “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitiminin İlkokul 3. ve 4. Sınıf Öğrencileri Üzerindeki Etkisi", Nefize Behatin Ramadan ise “Göçün İnsanlar Üzerindeki Etkisinin Sosyal Bağlamda Araştırılması: Bulgaristan Göçü” adlı tezleriyle, MA derecesi alan ilk öğrenciler oldu. Her iki öğrencinin de danışmanlığını Trakya Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Elvan Melek Ertürk üstlendi.
Bölüm ve çalışmaları hakkında bilgi veren Trakya Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nebi Mehdiyev, “2014 yılında kurulan ve Türkiye’de sadece 3 üniversitede daha bulunan bölümümüz, şu anda felsefe, psikoloji ve sosyoloji gibi temel sosyal bilim alanlarından seçkin bir akademik kadroya sahip. Ortaya koyduğumuz çabayla, öncelikli olarak disiplinler arasındaki katı duvarları yıkmayı ve ardından, merkezinde insan gibi temel bir değişkenin bulunduğu farklı sosyal bilim disiplinlerinin bütüncül bakışını mümkün kılacak bilimsel çalışmalar üretmeyi hedefliyoruz. Bu nitelikteki çalışmaların ancak lisansüstü düzeyde gerçekleşebileceğine inanıyoruz. Bu doğrultuda, gerek ilk mezunlar gerek yakın zamanda mezun olacak öğrencilerin ortak beklentisi olarak, ülkemizde bir ilk olma özelliği taşıyacak olan “İnsan ve Toplum Araştırmaları Doktora Programı”nın açılması konusundaki çalışmalarımızı da yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Söz konusu doktora programının, ülkemizde sosyal bilimlerin gelişmesi adına üniversitemiz önderliğinde atılan önemli bir adım olacağına inanıyoruz. Bu vesileyle mezun olan öğrencilerimizi kutluyor, bölümümüzün kapılarının, bütüncül bir bakışın erdemine inanan ve bu alanda derinleşmek isteyen herkese açık olduğunu ifade etmek istiyorum.”
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Begench Bashimov
    7 ay önce
    Bu insanların öğrencisi olabilmek, derslerini dinlemek, tavsiyelerini almak bir ayrıcalık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAKAN SELÇUK’TAN ÇEKİÇ MÜDÜRE TEŞEKKÜR
BAKAN SELÇUK’TAN ÇEKİÇ MÜDÜRE TEŞEKKÜR
VALİ CANALP’TEN BAYRAM ZİYARETLERİ
VALİ CANALP’TEN BAYRAM ZİYARETLERİ