TRİBÜNLER KADINLARA EMANET

TRİBÜNLER KADINLARA EMANET

TRİBÜNLER KADINLARA EMANET

TRİBÜNLER KADINLARA EMANET
09 Aralık 2019 - 00:23

Edirnespor Başkanı Savaş Üner’in “5 Aralık Kadın Hakları Günü” nedeniyle farkındalık etkinliğine kayıtsız kalmayan Edirneli kadınlar tribünleri doldurdu. Edirnespor, Çengelköyspor’u 3-2 yenerek 21 puana ulaştı.
Edirnespor Başkanı Savaş Üner, “5 Aralık Kadın Hakları Günü” nedeniyle Bölgesel Amatör Lig’in 11’inci grubunda mücadele veren Edirnespor-Çengelköyspor maçında farkındalık etkinliği düzenleyerek tribünleri kadınlara emanet etti.
Edirne Belediye Başkan Vekili Filiz Gencan Akın, Edirnespor Başkanı Savaş Üner’in Eşi Fulya Üner, Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt’un kızı Hilal Kurt, Edirne Belediye Meclisinin Kadın Üyeleri, Kadın STK temsilcileri maça gelerek etkinliğe ve Edirnespor’a destek verdi.
“MAÇLARDA DAHA FAZLA KADIN GÖRECEKSİNİZ”
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı temsilen maça katılan Belediye Meclis Üyesi Filiz Gencan Akın, “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin 85’inci yıldönümü olması nedeniyle bugün Edirnespor Yönetimi bizleri davet etti. Biz de hem Belediye Başkan Vekili olarak hem de Edirne Belediyesi kadın meclis üyeleri olarak bugün takımımızı desteklemeye geldik. Bu bir başlangıç. İnşallah bundan sonra da hep beraber takımımıza destek vereceğiz. Edirne’de bundan sonra maçlarda daha fazla kadın göreceksiniz. Biz de buna öncülük edeceğiz. Edirnespor Yönetimine nazik davetleri için teşekkür ediyorum.” dedi.
“ETKİNLİK BİZLERİ ÇOK MUTLU ETTİ”
Edirnespor Başkanı Savaş Üner’in Eşi Fulya Üner ise, “Edirnespor yönetiminin 5 Aralık Kadın Hakları Günü nedeniyle yapmış olduğu etkinlik bizleri çok mutlu etti. Takımımıza destek vermek adına bugün tribündeki yerimizi aldık. Kadınlar tribünlerde daha fazla olmalı. Edirne’de de bundan sonraki süreçte bunu göreceğimizi umut ediyorum.” ifadelerini kullandı.
HAFTANIN SONUÇLARI
Bozcaadaspor   6 - 1       Çerkezköy 1911 Doğanspor
Arnavutköy Belediyespor           0 - 0       Bigaspor
Tekirdağspor     3 - 0       Uzunköprüspor
Vizespor              0 - 3       Karamürselspor
Alibeyköyspor  0 - 0       Ortaköyspor
Başiskele Doğantepespor           1 - 0       Lüleburgazspor
Edirnespor         3-2         Çengelköyspor
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TEMEL SANAT İŞLERİ” SERGİSİ
SENFONİ, ARNAVUTLUK İÇİN ÇALDI
SENFONİ, ARNAVUTLUK İÇİN ÇALDI