TÜM ZAMANLARIN REKORU KIRILACAK

TÜM ZAMANLARIN REKORU KIRILACAK

TÜM ZAMANLARIN REKORU KIRILACAK

TÜM ZAMANLARIN REKORU KIRILACAK
04 Temmuz 2019 - 04:48

MERT SOYLU
658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde mücadele edecek pehlivanların kayıt işlemleri başladı. Sarayiçi Er Meydanı'nda 5-7 Temmuz tarihlerinde yapılacak güreşlere bu yıl rekor katılım bekleniyor. Bazı pehlivanlar, tartıya çıkmadan önce fazla kilolarını vermek için 38 derece sıcakta saatlerce koştular. 
Farklı illerden güreşlere katılmak için Edirne'ye gelen pehlivanların, Mimar Sinan Spor Salonu'nda hazırlanan platformda kayıtları alındı. Kayıt işlemleri sırasında tartılan pehlivanların güreşeceği boy belirlendi. Sporcular ayrıca karşılaşacağı rakibini seçmek için kura çekti. Kuranın ardından pehlivanlara numara verildi. Sporcular; minik 1, minik 2, tozkoparan, deste küçük boy, deste orta boy, deste büyük boy, küçük orta boy, küçük orta büyük boy, büyük orta, başaltı ve baş kategorilerinde er meydanına çıkacak. Pehlivanların tartı ve kayıt işlemleri, yarın mesai saati bitimine kadar devam edecek.
"REKOR KATILIM BEKLİYORUZ"
Türkiye Güreş Federasyonu Yağlı Güreş Merkez Hakem Komitesi Başkanı Ziya Ünlü, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl Kırkpınar'a rekor katılım beklediklerini söyledi. Kırkpınar'ın yağlı güreşlerin olimpiyatı olduğunu belirten Ünlü, "Bu yıl 2 binin üzerinde katılım bekliyoruz. Geçen seneki rakamı aşacağımızı düşünüyorum. Rekor katılım bekliyoruz. Bu da Kırkpınar'ın ne kadar büyük ve kaliteli bir organizasyon olduğunu gösteriyor. Çünkü her pehlivanın hayali Kırkpınar'da güreşmektir. Hakemler için de aynıdır. Burada görev yapmak hakemler için çok önemlidir." şeklinde konuştu.
38 DERECEDE KİLO VERMEK İÇİN KOŞTULAR
658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde güreşecek bazı pehlivanlar, tartıya çıkmadan önce fazla kilolarını vermek için 38 derece sıcakta saatlerce koştular.  657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Er Meydanı'nda güreşecek pehlivanlar boylarının belirlenmesi için tartıya çıkarken, kilo fazlası olan bazı pehlivanlar termal eşofmanlar giyerek saatlerce antrenman yaptı. Yakıcı sıcakta koşan pehlivanlar bazen zorlanmalarına rağmen yakıcı sıcakta koşmaya devam ederken, bazı pehlivanlarda güreşerek kilolarını vermeye çalıştılar.
Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde güreşecek pehlivanlar sabah saatlerinde Mimar Sinan Spor Salonu'nda kilo, yaş ve daha önceki derecelerine göre güreşeceği kategorilere ayrılıyor. İstedikleri boyda çayıra çıkmak isteyen bazı pehlivanlar ise kilo fazlalarını vermek için spor salonu yanındaki yer alan Şükrüpaşa Atletizm sahası yanında bulunan sahada koşarak sıvı kaybetmeye çalıştı. Kırkpınar'da güreşecek pehlivanların kayıtları yarın sona erecek.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 MİLYON EURO’LUK AB PROJESİ
1 MİLYON EURO’LUK AB PROJESİ
ÜRETİCİ TARLADAN KAÇIYOR
ÜRETİCİ TARLADAN KAÇIYOR