TURİSTİN TEMAS ETTİĞİ EDİRNELİ ESNAF...

TURİSTİN TEMAS ETTİĞİ EDİRNELİ ESNAF AŞILANSIN

TURİSTİN TEMAS ETTİĞİ EDİRNELİ ESNAF AŞILANSIN

TURİSTİN TEMAS ETTİĞİ EDİRNELİ ESNAF AŞILANSIN
11 Mayıs 2021 - 23:06

Edirne’nin turistik şehir olduğunu ifade eden CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne esnafının en kısa zamanda aşılanması gerektiğini  söyledi. Pekcanlı, sınır kapılarında uygulanan PCR testine çözüm bulunması çağrısında bulanarak, esnafın kan ağladığını belirtti.
Pekcanlı açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanı'nın bir açıklaması oldu özellikle turizm sezonunun başlamasıyla beraber turistlere güvence verdi anlamında. Turistin gördüğü herkesi aşılayacaklarını söylediler. Biliyorsunuz bölgemizde Edirne turizmin başlangıç noktalarından birisi. Birçok sınır kapısının olduğu bir il. Herkesin turistle yüz yüze geleceği bir ortamda böyle bir aşılama yapılacaksa ilk önce Edirne esnafından Edirneli halktan başlansa daha iyi olur. Çünkü turistin birçok kısmı da buradan giriş yapıyor. Edirne’nin turizmde ortalaması ilk üçlerde o yüzden esnaflardan başlayabilirler”
GÜMRÜKLERDEKİ PCR TESTLERİNE BİR ÇÖZÜM BULUNSUN ESNAF KAN AĞLIYOR
Esnafı ekonomik açıdan rahatlatmak için gümrük kapılarındaki test sorununu çözmek için kurumlara çağrıda bulunan Pekcanlı; “Gümrüklerde PCR testi özellikle Edirne’nin çektiği sıkıntılardan biri. Özellikle Edirne’ye gelen Bulgar vatandaşları için ciddi bir rakam. Bu  insanlar burası cazip olduğu için buraya geliyorlar,bununla ilgili bir çalışma yapılabilir. 250 lira ciddi bir rakam. Eğer PCR testi uygulaması devam edecekse esnaf odaları  özellikle Edirne valiliği başı çekerek bu uygulamada daha uygun rakamlarda test yapılabilir. Hızlı sonuç veren testlerle ilgili çalışma yapılarak Edirne valiliği ve esnafa odaları bunun bir kısmını karşılayarak gelen turistlere PCR testi yapabilirler.  Şehir ekonomisi çok kötüye gidiyor biz,bize turist gelmediği zaman esnaf çok zor durumda. Eğer PCR testi 250 lira olarak kalacaksa bununla ilgili bir çözüm bulmaları gerekiyor”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KANSER HASTALARINA MİNİ KONSER DÜZENLENDİ
KANSER HASTALARINA MİNİ KONSER DÜZENLENDİ
SAADET PARTİSİ İŞÇİ KONGRESİ DÜZENLEYECEK
SAADET PARTİSİ İŞÇİ KONGRESİ DÜZENLEYECEK