TURİSTLER YASAKTAN MUAF TUTULACAK

TURİSTLER YASAKTAN MUAF TUTULACAK

TURİSTLER YASAKTAN MUAF TUTULACAK

TURİSTLER YASAKTAN MUAF TUTULACAK
21 Kasım 2020 - 11:29

Edirne’de bugün ve yarın uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından Bulgaristan vatandaşlarının muaf tutulacağı açıklandı.
Korona virüs tedbirleri kapsamında bugün saat 20.00'den 22 Kasım Pazar günü saat 10.00'a kadar, 22 Kasım Pazar günü saat 20.00'den 23 Kasım Pazartesi günü saat 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Bu tarihlerden sonraki hafta sonlarında da uygulama, yeni bir karar alınıncaya kadar belirtildiği şekilde devam edecek.
TURİSTLER MUAF
İçişleri Bakanlığı birçok vatandaşın merak ettiği soruları “yeni tedbirlerle ilgili sıkça sorulan sorular” başlığı altında derledi. Ülkemizde turizm amacıyla bulunan yabancı turistler sokağa çıkma kısıtlamasına tabi midir? Sorusuna da açıklık getirildi. Yapılan açıklamada, “Turistik faaliyetler kapsamında geçici bir süreyle Ülkemizde bulunan yabancı turistler hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacaktır.”ifadelerine yer verildi.
GÖZLER BULGARİSTAN VATANDAŞLARINA ÇEVRİLDİ
Hemen hemen her gün yüzlerce Bulgaristan vatandaşının geldiği Edirne’de, Bulgaristan vatandaşlarının kısıtlamadan olumsuz etkilenmeyeceği görülüyor. Edirne’ye gelerek kıyafetten, zücaciyeye, temizlik ürününden sağlık ilaçlarına kadar hemen hemen her ihtiyaçlarını Edirne’den karşılayan Bulgaristan vatandaşları kentin ekonomisine önemli katkı sağlasa da Bulgaristan’da son dönemlerde artış gösteren korona virüs vakaları Edirnelileri endişelendirmeye devam ediyor.
BULGARİSTAN DA GÜNLÜK 4 BİN VAKA
Bulgaristan’da son 24 saat içinde 3 bin 899 yeni korona virüs vakası tespit edildi. Yapılan 10 bin 311 PCR testinden yüzde 37,8’i pozitif sonuçlandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”