TÜRKİYE SENİ ÇOK ÖZLÜYOR ATAM

TÜRKİYE SENİ ÇOK ÖZLÜYOR ATAM

TÜRKİYE SENİ ÇOK ÖZLÜYOR ATAM

TÜRKİYE SENİ ÇOK ÖZLÜYOR ATAM
11 Kasım 2021 - 09:32

Edirne’de dün saat 09.05’te yaşam durdu. Edirneliler, Atatürk’e sevgisini bir kez daha gösterdi.
Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83’üncü yılında Edirne’de düzenlenen tören ve etkinliklerle anıldı. Saatler 9’u 5 geçe yediden yetmişe binlerce Edirneli, Ata’mıza minnet ve saygısını sundu.
Edirne’de Atatürk Anıtı’nda düzenlenen tören, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu ve Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın çelenk sunumuyla başladı. Saatler 09.05'i gösterdiğinde çalan sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. O esnada araç sürücüleri araçlarından inip saygı duruşunda bulundular.
Atatürk anıtındaki tören sonrasında Edirne Belediye Bandosu eşliğinde Edirne Valisi Ekrem Canalp, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve protokol üyeleri Edirne Belediye binasında bulunan Mustafa Kemal Atatürk'ün şehrimize geldiğinde kaldığı ve günümüzde müze olarak kullanılan Atatürk Odasını ziyaret etti.
Burada Atatürk odasında bulunan şeref defterini imzalayan Vali Ekrem Canalp; “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Milletimiz, Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetleri aşma hedefine doğru hızla ilerlemektedir. Bu hedefe ulaşmak için bilimin ışığında, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, birlik ve beraberlik içerisinde bugünden daha çok çalışacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz” dedi.
Protokol üyeleri ve vatandaşlar Atatürk'ün yatağına karanfil bıraktı.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 83. Yıl dönümü dolayısı ile Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından Halk Eğitim Merkezi'nde etkinlik düzenlendi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI