ÜLKEMİZDE EKONOMİK SIKINTIMIZ YOK

ÜLKEMİZDE EKONOMİK SIKINTIMIZ YOK

ÜLKEMİZDE EKONOMİK SIKINTIMIZ YOK

ÜLKEMİZDE EKONOMİK SIKINTIMIZ YOK
29 Eylül 2018 - 06:41

Edirne Valisi Günay Özdemir, Türkiye'nin ekonomik anlamda ne ihracatında ne de üretiminde herhangi bir sıkıntısının olmadığı belirterek “Mesela gümrüklerdeki beraber çalışmanın neticesinde tır çıkışında yüzde 17 artış var” açıklamasında bulundu.

Vali Günay Özdemir, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Edirne Müdürlüğü ile Bulgaristan’ın Edirne Başkonsolosluğu arasında yürütülen proje çerçevesinde Bulgaristan'ın Razgrad kentinden kente gelen gazetecileri kabul etti.

Vali Özdemir, kabulde yaptığı konuşmada, Razgrad ve Edirne'nin kardeş şehir olduğunu anımsattı.

Bulgaristan'la gelişen iyi ilişkilerin mimarlarının Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov olduğunu ifade eden Özdemir, ilişkilerin Razgrad Valisi Günay Hüsmen'le olduğu gibi diğer valilerle de sürdürüleceğini belirtti.

Balkanlar'ın birlikte yaşama duygusunun olduğu dönemlerde huzur ve barış içinde olduğunun geçmişten bilindiğinin altını çizen Vali Özdemir, "Biz bu birlikte yaşamayı yine başarabilirsek şu anda Bulgaristan ve Türkiye arasındaki bu ilişkide birlikte yaşamanın ne kadar önemli olduğunu, iki ülke arasındaki bu ilişkileri geliştirme konusunda da çok önemli destek sağlıyor. Bu birlikte yaşama ve hem bölge ülkelerine hem de dünya insanına, insanlığa iyi bir örnek olacak." dedi.

"TIR ÇIKIŞLARINDA YÜZDE 17 ARTIŞ VAR”

Konuk basın mensubunun ekonomik dalgalanın günlük yaşama yansıması yönündeki soruya Vali Özdemir, ekonomideki dalgalanmayı Edirne'nin bir anlamda fırsata çevirdiği şeklinde yanıtladı.

Avrupa'ya açılan sınır kapılarına ev sahipliği yapan Edirne'den Türkiye'nin ihracatının arttığını gözlemenin mümkün olduğu vurgulayan Özdemir, şöyle devam etti: "Türkiye'de üretilen malların yerine yenisini koymak mümkün olduğu için bu yönde sıkıntımız yok. Bizde çok olan şeyler var. Türkiye'nin sanayi ve üretiminde herhangi bir sıkıntısı yok, ihracatında da bir sıkıntısı yok tabii dünyadaki konjonktürel siyasi olayların da yansımasıyla biraz beklenilenin üzerinde Türkiye'ye karşı operasyonlar yapıldı bu da Türkiye'de bir çalkantıya sebep oldu yoksa Türkiye'nin ekonomik anlamda ne ihracatında ne de üretiminde herhangi bir sıkıntımız yok. Mesela gümrüklerdeki beraber çalışmanın neticesinde tır çıkışında yüzde 17 artış var. Yani yüzde 17 artışta demek ki bizim ihracat konusunda ciddi bir artışımız olduğunu gösteriyor." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAĞLIKÇILARA “YENİ DOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİ”
SAĞLIKÇILARA “YENİ DOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİ”
BAŞKAN ÜNER’DEN, VALİ CANALP’E TEŞEKKÜR PLAKETİ
BAŞKAN ÜNER’DEN, VALİ CANALP’E TEŞEKKÜR PLAKETİ