ULUS PAZARI BOMBOŞ KALDI
Reklam
Reklam
Reklam

ULUS PAZARI BOMBOŞ KALDI

ULUS PAZARI BOMBOŞ KALDI

ULUS PAZARI BOMBOŞ KALDI
10 Mart 2018 - 06:06

Geçtiğimiz hafta 2 Yunan askeri, Türkiye kara sınırını ihlal ederek yakalandı. Mahkeme biri teğmen diğeri de astsubay olan 2 ajanın tutuklanmasına karar verince Yunanistan ambargo uyguladı. Yunanistan, Bulgaristan ve Türk vatandaşların bir araya geldiği Ulus Pazarı bomboş kaldı.

Yaz mevsiminin gelişiyle Edirne halkının yanı sıra, Bulgaristan ve Yunanistan halkının da yoğun ilgi gösterdiği Edirne Ulus Pazarına bu hafta Yunanlılar gelmedi. Protesto amacıyla Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’ndeki iki turizm acentesi Türkiye seyahatlerini iptal etme kararı alması sonucu Edirne yoğunluğunu kaybetti.

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu Yunanistanlı müşterilerin yokluğunu hissettiklerini belirtti. Başkan Reisoğlu ikili ilişkilerin bozulmaması gerektiğini belirterek “her hafta buraya gelerek alışveriş yapan dostlarımız bu hafta gelmedi. Yokluklarını Edirne esnafı hissetti. Umuyorum ki siyasi sıkıntılar en kısa zamanda ortadan kalkar. Bizlerde müşterilerimize ulaşmış oluruz” açıklamasında bulundu.

Saraçlar Caddesi esnaflarından Beyhan Karahan’da yaptığı açıklamada “ her hafta komşu müşterilerimiz gelirdi ve alışverişimizi yapardık ve bu saate kadar malımızın büyük kısmı biterdi. Bu hafta beklediğimiz gibi olmadı. Hayırlısı inşallah her şey düzelir” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yasemin
    1 yıl önce
    Fiyatların mağazalardan farkı olmayınca kendi vatandaşının gelmemesi normal
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİRKİN SALDIRI!
ÇİRKİN SALDIRI!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!