UYANIK BAŞKAN! TOPU TACA ATTI

UYANIK BAŞKAN! TOPU TACA ATTI

UYANIK BAŞKAN! TOPU TACA ATTI

UYANIK BAŞKAN! TOPU TACA ATTI
24 Eylül 2019 - 04:15

Trakya Üniversitesi Hastanesinin hastaları bezdirecek ve “Allah düşmanımı dahi düşürmesin” denilen bir hale gelmesi hakkında basın mensuplarının sorularını cevaplayan AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, hastanenin abartılacak bir durumunun olmadığını öne sürerek “muhatap ben değilim” açıklamasında bulundu. Bir gazetecinin “siz Edirne’de Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın temsilcisisiniz ve Erdoğan bütün üniversitelere rektörleri atayan kişi bu konu sizi de ilgilendirir” demesi üzerine Akmeşe, basın mensuplarından Üniversite ile ilgili soru almayacağını belirterek, “konuyu kapatalım” dedi.
Basın toplantısında gazetecilerin, Ortopedi servisinde yastık ve çarşaf için insanlar hemşirelerle kavga ediyor, Ameliyattan çıkan hastalar inşaat alanından tozun içerisinde servise alınıyor, Uzunköprülü bir hasta 17 gündür ameliyat için sıra bekliyor sorusuna Akmeşe’nin cevabı şaşırttı.

Akmeşe, “Özellikle üniversite, kendi yönetimi ile özel ve kendi işleyişi çok farklı. Biz hükümet olarak özellikle bizim Trakya Üniversitesi hastanesi ile ilgili sayın Bakanımız Dr. Mehmet Müezinoğlu zamanında çok büyük destekler yaptık. O tadilatlar oluyorsa onun sayesindedir ve hala devam ediyordur. İhaleler o süreçte oldu. Tabi aksayan bazı yönleri olduğunu biliyorum. O kadar abartmayalım iyi yönlerini de görmek lazım. Var hakikatten bilhassa hastanede var. Üniversitede demeyelim hastanede var. Rektör hocamızla biz bunları da konuşuyoruz esasında, daha iyi olması için elimizden geleni il başkanı olarak ve iktidar olarak yapacağız. Hocada çalışıyor esasında, ama orada da yönetimle ilgili bir sıkıntı var ki veya başka nedenleri var.
Gazeteci; Başka nedenler var derken ne olabilir? Hastanenin hiçbir şekilde hastalara kadar hatta çalışanları bezdirecek noktaya gelmiş ne olabilir sizce?
Akmeşe; “idari yönden bazı sıkıntılar var demek ki. Üniversitenin tek muhatabı ben değilim yardımcı olmak için gayret gösteririm.
Gazeteci, söz üniversite ile şehir arasında hep bir kopukluk vardı. Özellikle bu son dönemde şuan ki mevcut rektör döneminde bu çıta daha da açıldı. Şuanda basınla ilgili hiçbir toplantı yapmadı ve akabinde hakkında bir sürü idea var çıkıp açıklama yapma ihtiyacı bile hissetmedi. Siz sonuçta iktidarın Edirne temsilcisi olarak Rektörle görüşüp Edirne ile Üniversite arasında ki yakınlaşmaya sağlaması adına bir uyarınız olur mu acaba?
Akmeşe; “rektör hoca ile sık sık görüşüyoruz. Bu sorunun muhatabı da ben değilim esasında, arakalaşalar üniversiteden çıkalım başka konularla ilgili sorunuz varsa alayım
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
YİNE YENİ YENİDEN
YİNE YENİ YENİDEN