“ÜZERİMİZE DÜŞEN HER ŞEYİ YAPMAYA...

“ÜZERİMİZE DÜŞEN HER ŞEYİ YAPMAYA HAZIRIZ”

“ÜZERİMİZE DÜŞEN HER ŞEYİ YAPMAYA HAZIRIZ”

“ÜZERİMİZE DÜŞEN HER ŞEYİ YAPMAYA HAZIRIZ”
25 Eylül 2021 - 09:02

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, bu yıl eğitim öğretim hayatına başlayan öğrencileri için çevrim içi olarak uyum programı düzenledi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Trakya Üniversitesi tanıtım filminin izlenmesinin ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Dekan Prof. Dr. Sedat Üstündağ ve İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldırım bir açılış konuşması gerçekleştirdi.
Pandemi koşullarına da değinen Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ “Bu yıl sağlığınızı ön planda tutarak kuramsal eğitim dâhil eğitimimizi olağan şekilde devam ettirmenin gayreti içerisinde olacağız. Bu konuda en büyük güvencemiz tam aşılanmış olmanızdır. İçinizde aşı olmayan varsa aşı olmaya davet ediyorum.  İnternet sayfamızdaki anketimizle aşılama durumunuzu takip etmeye devam ediyoruz. Aşılarımız tam olsa da maske, mesafe ve hijyen kurallarını tam uygulamaya devam etmek sağlığımızı korumanın vazgeçilmez ilkeleridir.” ifadelerini kullandı.
Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldırım, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduğunu ve Trakya Üniversitesinden mezun olmanın donanım açısından ayrıcalık olduğunu vurgulayarak “Sağlık sektöründe bilgili ve donanımlı olmak tek başına yeterli değildir. Vicdanlı olmak lazım. Bizim asla bir kişi olmadığımızı, bir kişinin yüz kişi, belki bin kişi olduğunu anlamak ve bilmek lazım. Sağlık hizmeti gece-gündüz, bayram-tatil demeden çalışma gerektiren bir sektör. Ama insanlara faydalı olmak, insanların güler yüzlerini görmek inanın tarif edilebilecek bir duygu değil. Bizler de sizlerin eğitim-öğretim sürecinde üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız.” dedi.
Geçtiğimiz yıl online eğitim konusunda en başarılı üniversitelerden biri olduğumuzu dile getiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz “Bu konuda emeği geçen hocalarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ederim. Trakya Üniversitesi sadece bu bölgede değil tüm Balkanlarda en güçlü üniversitelerden biridir. Sağlık Bilimleri Fakültesi, en çok uluslararası öğrenciye sahip fakültemiz. Mezun olduğunuzda benim Tanzanya’da, Balkanlarda, Avrupa’da, Asya’da arkadaşlarım var diyeceksiniz.” şeklinde konuştu.
Programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldırım, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖĞRENCİDEN ÖĞRENCİYE LİMONATA İKRAMI
ÖĞRENCİDEN ÖĞRENCİYE LİMONATA İKRAMI
KEŞAN KENT MEYDANI PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
KEŞAN KENT MEYDANI PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI