‘ÜZME’ HAVUZU
Reklam

‘ÜZME’ HAVUZU

‘ÜZME’ HAVUZU

‘ÜZME’ HAVUZU
13 Ocak 2020 - 01:01

Edirne'de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan Türkiye ve Avrupa'nın en büyük olimpik yüzme havuzunda sporcular son bir haftadır yüzemiyor. Isıtma sorunu, çatıda açıklıklar ve maddi imkansızlıklar nedeniyle malzeme alınamadığı iddiasıyla 1 haftadır kapalı kaldığı öne sürülen yüzme havuzunun adı sporcular tarafından ‘üzme’ havuzu olarak anılıyor.
Yeni Devlet Hastanesi yanında inşa edilerek yapımı tamamlanan ve 2018 yılında açılışı gerçekleştirilen Olimpik Yüzme Havuzu hem mimarisi hem de sahip olduğu özellikler itibari ile ülkemizde ve Avrupa’da ilk olma özelliğine sahip,  aynı zamanda Uluslararası düzeyde bir havuz olma özelliğini taşıyor.
Ancak gerekli tedbirlerin alınmaması ve sorunların çözülmemesi nedeniyle geçen yılda 1 ay boyunca kapalı kalan havuz, son bir haftadır yine sporcuların hizmetine kapatıldı. Adeta geleneksel hale gelen ‘hizmete kapalıyız’ anlayışına tepki gösteren sporcular, havuza sorumluların yeterince ilgi göstermediğinden yakındı.
Ayrıca Edirne’deki havuzdan Tekirdağ ve Kırklareli’nde bulunan havuzlardan yaklaşık yüzde 40 daha fazla ücret alındığını öne süren sporcular, Edirne Valiliğine seslenerek yardım istediler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faturalar önceki 2 yılın aynı ay ortalaması baz alınarak belirlenecek
Faturalar önceki 2 yılın aynı ay ortalaması baz alınarak...
Van’da deprem! Van güne depremle başladı…
Van’da deprem! Van güne depremle başladı…