ÜZÜLEN MUHTARDAN, ÜCRETSİZ KARARI

ÜZÜLEN MUHTARDAN, ÜCRETSİZ KARARI

ÜZÜLEN MUHTARDAN, ÜCRETSİZ KARARI

ÜZÜLEN MUHTARDAN, ÜCRETSİZ KARARI
17 Haziran 2019 - 07:15
Reklam

Fatih Mahalle Muhtarı Bilal Ürer, bir vatandaşın evrak ücreti olarak ödemesi gereken 5 TL’yi kredi kartı ile ödemek istemesine üzüldüğünü ve vatandaşın zor günler geçirdiğini belirterek, evrak ücreti almama kararı aldığını açıkladı.
Tebligatların yığıldığı bir muhtarlıkta evrak ücreti almak söz konusu olmaz diyen Fatih Mahallesi Muhtarı Bilal Ürer;“Vatandaşlardan evrak ücreti alamıyoruz, almak da istemiyoruz bundan sonra. Vatandaşın ekonomik durumunu görüyoruz kötü. Mahallemize gelen icra tebligatları, trafik cezaları yığınla muhtarlığımızda bekliyor. İnsanlarımız bunalmış durumda. Biz de üzülüyoruz bu duruma. Evrak ücretimiz 6 lira. İki tane evrak almış olsa vatandaş 12 lira yapar bu çok para. Bunu almamız mümkün değil. Devlet bize her ne kadar bu imkanı vermişse de biz vicdanen rahat olamıyoruz, ücret alamıyoruz. Yaklaşık bir yıldır vatandaşlardan evrak ücreti almıyorum. Bundan sonraki dönemlerde de almayacağım. Seçim döneminde de vatandaşlara bu konuda söz vermiştim” dedi.
“FATİH MAHALLESİ MUHTARLIĞINDA EVRAKLARI ÜCRETSİZ VERECEĞİM”
Bu 6 lira çok para değil ama alma vatandaşlar bundan çok hoşnut olduğunu belirten  Fatih Mahallesi Muhtarı Bilal Ürer;“  Bu kararı bir yıl önce aldım. Genç bir kadın annesiyle birlikte evrak almak için muhtarlığımıza geldi. Ancak paralarının olmadığını gördüm. Ücretin 6 lira olduğunu söylediğimde kredi kartını uzattı ve bu ücreti kredi kartından almamı istedi. Çok üzüldüm bu duruma. Demek ki 5-6 lira evrak ücreti veremeyecek durumdaki vatandaşın cebinde ekmek parasının olamayacağını da düşündüm. O gün evrak ücreti almamak için böyle bir karar verdim. Bundan sonraki dönemlerde Fatih Mahallesi Muhtarlığında evrakları ücretsiz vereceğim.  Biz ücret almayınca vatandaşın da hoşuna gidiyor.  5-6 lira belki çok para değil ama işe girecekse evrak almışsa işe girdikten sonra maaşından bir çay içeriz diye espriyle yaklaşıyorum, bu da insanların hoşuna gidiyor. Güzel bir uygulama oldu, inşallah devam ettireceğiz”şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...