VAKIF KİRALARINA ZAMDAN VAZGEÇİLDİ

VAKIF KİRALARINA ZAMDAN VAZGEÇİLDİ

VAKIF KİRALARINA ZAMDAN VAZGEÇİLDİ

VAKIF KİRALARINA ZAMDAN VAZGEÇİLDİ
25 Aralık 2020 - 01:02
Reklam

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, vakıflara ait taşınmazlara 2021 yılı için zam yapılmayacağının müjdesini verdi.
Daha önce Ali Paşa, Bedesten ve Arasta Çarşı esnaf dernek başkalarını dinleyen ve çarşıları tek tek ziyaret ederek esnafların istek ve taleplerini not alan Başkan İba, vakıf kiracılarına müjdeli haberi verdi.  Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy ve AK Parti İl Başkanları toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşüp 2021 yılı için Vakıflara ait taşınmazlara yapılan zamların geri çekilmesi adına talepte bulunduklarını ifade eden İba, yaptığı yazılı açıklamada 2021 yılında vakıf kiracılarına zam yapılmayacağını belirtti.
Başkan İba, Ankara’ya gittiğinde Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy ile görüşerek vakıflara ait dükkanlara 2021 yılı için zam yapılmamasını ve esnafın zor durumda olduğunu ileterek esnafın sesi oldu. Talepler doğrultusunda, Vakıflar Genel Müdürlüğü, vakıf kiracıları için çalışmalara başladı. İlk etapta 2021 yılı 6 ay süresince zam yapılmama kararına karşılık Başkan İba, il başkanları video konferans toplantısında konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a izah etti.
Yeni çıkan karar neticesinde Mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait taşınmazları kiralayan esnafa 2021 yılı boyunca zam yapılmayacağını dile getiren Başkan İba, “2021 yılı için yaklaşık yüzde 12’lik kira artış kararının çıkmasının ardından, hemen esnafımızı ziyaret ettik. Tek tek dükkanları gezerek esnaflarımızın her birini uzun uzun dinledik. Esnafımızın ortak çağrısı 2021 yılı için kira artışı yapılmaması yönündeydi. Koronavirüs salgı döneminde alınan tedbirler kapsamında esnafımıza destek olmak için vakıf kiracılarımızın sesine kulak verdik. İlk ziyaretimiz Ankara’da Vakıflar Genel Müdürümüz Burhan Ersoy’a oldu. Vakıf kiracılarımızın durumunu izah ettik. Vakıflar Genel Müdürlüğümüz hemen çalışmalara başladı. Akabinde il başkanları toplantısında konuyu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ilettik. Esnafımız 1000 TL hibe yardımı ve kira desteğinin dışında vakıf kiracılarımıza 2021 yılı için kira artışı yapılmaması kararı bizleri çok mutlu etti. Çarşılarımız Edirne için büyük bir öneme sahip. Bu yüzden vakıf kiracılarımız için elimizden geleni yaptık. Edirne’miz için birlik ve beraberlikle uyum içerisinde çalışıyoruz ve sonuç alıyoruz. Her zaman esnafımızın yanındayız” Dedi.
 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Şemsi altınküpü
  3 hafta önce
  Sayın vekilim izmir vakıflar müd.lügü zamların ertelenmesi yok diyor..kime inanacağız şaşırdık kaldik.esnaf zor durumda..yardım lütfen.saygılarımızla...
 • Şemsi altınküpü
  3 hafta önce
  Izmir vakıflar müd.2021 yili icin % 12 zam gecerli diyor..kime inanacagiz.sasırdık kaldık.esnaf zor durumda...
 • abdurrahman güneş
  4 hafta önce
  ben bedestende esnafım kira sözleşmelieri 10 dk önce elimize zam yapılmış halde ulaştı lütfen yardımcı olun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAYATI OYUNLA EVE SIĞDIRDILAR
HAYATI OYUNLA EVE SIĞDIRDILAR
TRAKYA BİRLİK: AYÇİÇEĞİ YAĞI FİYATLARINDA DÜŞÜŞ BEKLENİYOR
TRAKYA BİRLİK: AYÇİÇEĞİ YAĞI FİYATLARINDA DÜŞÜŞ...