VALİ CANALP’E FAHRİ HEMŞEHRİLİK

VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK

VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK

VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK
22 Haziran 2021 - 09:14

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’ye atandığı ilk günden beri Edirneli gibi Edirne için bir var gücü ile çalışan birçok projeye imza atan Vali Ekrem Canalp’ın Edirne’nin fahri hemşehrisi olması için Temmuz ayı meclisine önerge vereceğini açıkladı.
“Vali Ekrem Canalp artık bizim fahri hemşehrimiz olmalıdır” diyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “ Sayın Valim İnşallah pandemi koşulları gittikçe azalıyor. Sağlık bakanımızın açıklamasına göre Temmuz ayından itibaren 18 yaş üzeri de aşılanacak. Ve tam bir normalleşmeye dönmüş olacağız. Maskelerden kurtulmuş olacağız. Ve tabii ki 25 Kasım 2021 tarihinde şehrimizin kurtuluşunun 99’uncu yılını da hep beraber kutlayacağız. Bu 99’uncu kurtuluş bayramında Edirne Belediye Meclis üyelerimiz de burada. Sizleri Edirne’nin fahri hemşehrisi olarak Belediye Meclisine önereceğim kararını şimdiden huzurunuzda duyurmak isterim. Belediye Meclis üyelerimizin de buna oy birliğiyle destek vereceğine eminim. Edirne’mizin fahri hemşehrisi sayın valimiz Ekrem Canalp’e tekrardan Edirne’ye tamamiyle hoş geldiniz diyorum. Projemizin Edirne’miz için Edirnelilerimiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Sağ olsun var olun”dedi.
Geldiği günden beri Edirne’nin her köşesini karış karış gezen ve Edirnelilerin samimi ve içten karşılamaları ile karşılaşan Vali Ekrem Canalp,Edirnelilerin ne kadar içten ve iyi niyetli şehrine sahip çıkan bir millet olarak kendine de sahip çıktığından onu ve gurur duyduğunu ifade ederek Edirnelilere teşekkür etti.
Vali Canalp; “ Edirne’nin köylerini iki defa üç defa gezdim,hiçbir köyde bir tane kelimeyle cümleye karşılaşmadım. Sayın Belediye Başkanım ve değerli milletvekillerim benim hakkımda söylemiş olduklarınız benim için gurur vesilesidir. Onları andım kalbimin en derin köşesine koyuyorum. Ama ben Edirne valisiyim ama bunlar bunları zere kadar  Edirne Valisinden dolayı değildir. Bunların bir kaynağı varsa Edirnelilerdir. Edirnelilerinin bu şekilde ki gönüllerinin zenginliğidir. Toleranslarının da insani özelliklerinin zenginliğidir başka hiçbir şey değildir. Bu heyecanı coşkuyu Edirneliler için memleketimiz için çalışmaya devam edelim” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında  İş Birliği anlaşması imzalandı
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri...
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI