VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLDÜ

VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLDÜ

VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLDÜ

VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLDÜ
17 Mayıs 2019 - 08:57

Edirneli manav Ercan Topal, vatandaşın yüzünü güldürmek için sebze ve meyve fiyatlarında yaptığı indirimle adeta Edirne’nin gündemine oturdu. Marketlerdeki fiyatların yarısına sattığı ürünlerle Topal’ın manavında uzun kuyruklar oluşuyor.
Kıyık semtinde manavcılık yapan Ercan Topal, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Biz malın birinci kalitesini aldığımız için ise üstüne pek fazla kar koymadan satış yapıyoruz. Sürümden kazanarak ve malı atmadan satış yapıyoruz. Bir marketin kirası 30 Bin TL ise, bizim kiramız bin TL’dir. Biz sürümden kazanıyoruz. Marketlerin sattığı mal ikinci kalite mal, biz birinci sınıf ürünü halka daha ucuza satmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki amacım Edirne’ye yeni şubeler açmak” dedi.
HAFTA SONU FİYATLAR DÜŞECEK
Domatesin fiyatı yavaş yavaş düşmeye başladı. Bundan 2 gün önce fiyatı biraz yüksekti. Şuan domateste yeni tarla mahsulü çıktı. Fiyatların hafta sonu biraz daha 2 TL’ye düşeceğine tahmin ediyorum.  İstendiğin zaman fiyatların düşürülerek satış yapılabilir.
BANA KİMSE İNANMADI
Ben iş yerini buraya açarken, çevremde bana kimse inanmadı. Bu işi yapacak insanları bir araya getirmek benim 5 ayımı aldı. Ben bu dükkanı 5 ay önce tuttum ve 5 ay boş kira verdim. Bana yanımdaki arkadaşlarım bu işi yapacağıma inanmadı. Burada manav ile ilgili bir boşluk vardı. Halkımız bizi sevdi.
MARKETLERİN KAZANMA HIRSI VAR
Marketlerin çok kazanma hırsı var. Bu dünyada kazanma hırsı olduğundan dolayı marketler daha pahalı satabiliyor. Market istese benden daha iyi ürün satabilir. Ben sadece sebze satıyorum. Marketlerde binlerce ürün var. Marketler kendi çıkarları doğrultusunda hareket ettiklerinden dolayı kendilerini düşünüyorlar. Marketlerde satılacak mal yok, atılacak mal var. Bizde atılacak mal yok, satılacak mal var. Aldıkları ürünlere karşı indirim yapmadıklarından dolayı atıyorlar. Marketler vatandaşı düşünmüyorlar.
ERCANLAR MANAV FİYATI
MAYDONOZ 1TL, MARUL 2 TL, PATLICAN 5 TL, BİBER 3 TL, PATATES 4.50 TL,  SALATA 4.50, DOMATES 3 TL, ARMUT 6.60, ELMA 5 TL,
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
YİNE YENİ YENİDEN
YİNE YENİ YENİDEN