VELİLER DE ÇOCUKLAR DA İLK GÜN HEYECANI...

VELİLER DE ÇOCUKLAR DA İLK GÜN HEYECANI YAŞADI

VELİLER DE ÇOCUKLAR DA İLK GÜN HEYECANI YAŞADI

VELİLER DE ÇOCUKLAR DA İLK GÜN HEYECANI YAŞADI
07 Eylül 2021 - 09:57

Edirne’de Kovid-19 tedbirleri alınarak tüm hazırlıkların tamamlandığı okullarda haftada 5 gün sürecek yüz yüze eğitime başlandı. Okul önlerinde çocuklarını beklerken sosyal mesafe kuralını unutan veliler ise görevliler tarafından sık sık uyarıldı.
Edirne'de aileleriyle okula gelen öğrenciler arkadaşlarıyla bir süre sohbet ettikten sonra hep birlikte İstiklal Marşı'nı okudu. Maske kontrolü yapılan ve öğretmenleri eşliğinde tek sıra halinde sınıflara giren öğrencilerin heyecanlı oldukları gözlendi. Öğrenciler salgın nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilmesi nedeniyle uzun süredir görmedikleri arkadaşlarıyla hasret giderdi. Ailelerinden ayrılmak istemeyen bazı öğrencilere ise öğretmenleri destek oldu.
VELİLER SOSYAL MESAFEYİ UNUTTU
Okul önlerinde çocuklarını beklerken sosyal mesafe kuralını unutan veliler ise görevliler tarafından sık sık uyarıldı. Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu İlk ve Ortaokulu’nda ve kent merkezinde bulunan birçok okulda velilerin yoğun kalabalık oluşturduğu görüldü. Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu İlk ve Ortaokulu’nun hoparlör sisteminden velilere "Lütfen okul önünde kalabalık yapmayın. Evinize gidin. Çocuklarınız bize emanet" uyarısı yapıldı.
DERSLİK BAŞINA 17 ÖĞRENCİ DÜŞÜYOR
Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Edirne’de 294 okulda toplam 2 bin 965 dersliğin bulunduğu ve derslik başına ortalama 17 öğrenci düştüğü belirtildi. 16 bin 834 öğrencinin kayıt yaptırmasıyla birlikte toplam öğrenci sayısının 50 bin 948’e ulaştığı ifade edilen açıklamada, resmi okul ve kurumlarda toplam 4 bin 579 kişinin de görev yaptığı vurgulandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ