“VELİLERDEN TEMİZLİKÇİ VE GÜVENLİK...

“VELİLERDEN TEMİZLİKÇİ VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ PARASI TOPLANIYOR”

“VELİLERDEN TEMİZLİKÇİ VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ PARASI TOPLANIYOR”

“VELİLERDEN TEMİZLİKÇİ VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ PARASI TOPLANIYOR”
11 Ekim 2021 - 09:26

Edirne’de birçok okulda temizlik ve güvenlik görevlilerinin bulunmaması nedeniyle, okul aile birlikleri aracılığıyla okullarda görevlendirilmek üzere velilerden temizlik ve güvenlik görevlisi parası toplanıldığı iddia edildi.
2021-2022 eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir ay geçmesine rağmen sorunlar ve velilerden gelen şikayetler giderek artıyor. Korona virüs gölgesinde gerçekleşen eğitim sürecinde okullarda temizlik personellerinin olmaması ve ya bazı okullarda az olması velilerin tepkilerini de beraberinde getiriyor. Temizlik personelinin yanı sıra güvenlik görevlilerinin de olmaması, velilerin endişesini artıyor.
Velilerden gelen şikayetler üzerine birçok okula temizlik ve güvenlik görevlisi istihdam etme kararı alındığı ancak personel giderinin veliler tarafından karşılanacağını iddia eden veliler, okul aile birlikleri aracılığıyla okullarda görevlendirilmek üzere velilerden temizlik ve güvenlik görevlisi parası toplanıldığını öne sürdü.
Güvenlik görevlisi olmadığı için okula girişlerde HES kodu sorgulamasının yapılmadığını ve okul çevresinde gerekli güvenlik önlemlerinin alınmadığını iddia eden veliler, yetkililere çağrıda bulundu. Hijyen açısından da sorunlar yaşandığına dikkati çeken veliler, önlemlerin gözden geçirilmesi gerektiğini ifade etti.
Çocuklarının sağlığı ve güvenliği için birçok velinin bu karara uyum sağlamak zorunda kaldığını iddia eden veliler, maddi imkansızlıklar sebebiyle zor günler geçirseler de elden bir şey gelmediğini ifade etti.
TEMİZLİK PERSONELİ YOK
Edirne Veli-Der’in yaptığı ve 358 velinin katıldığı ankette, çocuğu devlet okullarında öğrenim gören velilerin yüzde 84.4’ü alınan önlemleri yeterli bulmuyor. Velilerin yüzde 68’i, çocuklarının sınıf mevcudu 26 ve üzerinde olan sınıflarda eğitime devam ettiğini, yüzde 82.6’sı da okullarında yeterli temizlik personelinin olmadığını belirtiyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖĞRENCİDEN ÖĞRENCİYE LİMONATA İKRAMI
ÖĞRENCİDEN ÖĞRENCİYE LİMONATA İKRAMI
KEŞAN KENT MEYDANI PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
KEŞAN KENT MEYDANI PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI