ÜNER, COŞKULU KALABALIK İLE ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CHP Edirne Milletvekili Aday Adaylığını çok sayıda vatandaşın katılımıyla açıklayan Savaş Üner, “Son 21 yıldır örselenen ilke ve devrimlerimizi onararak; ülkemizi cumhuriyetimizin ilk yıllarındaki gibi güçlü ve sağlam temeller üzerinde hep beraber yeniden inşaa etmek için ismimin hakkını vererek, savaşarak ve mücadele ederek tüm Edirne halkının vekili olmaya hazırım” dedi.

24 Mart 2023 - 07:13

Edirne’nin 9 ilçesini, 7 beldesini ve 253 köyünü ziyaret eden, Enez’in Çandır Köyün’de yaşayan bir seçmene de ulaşan, Edirne’nin Suakacağı köyünde sokakta tek bir seçmen görse de elini sıkan, Edirne’nin tüm ilçelerini en ücra köylerini ziyaret eden, CHP’nin tarım politikalarını tek tek anlatan Savaş Üner, parti binasında Edirne Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığında gerçekleşen aday adaylığı açıklamasına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırcasalih Belediye Başkanı Hüseyin Tütüncü, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, CHP Süloğlu İlçe Başkanı Lütfü Serbest, CHP Lalapaşa İlçe Başkanı Ahmet Taşdelen, CHP Havsa İlçe Başkanı Hüseyin Özden, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Şahin, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı Savaş Üner, konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Öncelikle; tüm ülkemizi yasa boğan, hepimizi derinden üzen deprem ve sel felaketlerinde hayatını kaybedenlere,  Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, yakınlarına ve tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyor, böylesi üzüntülerin bir daha yaşanmamasını yürekten temenni ediyorum… Bugün ramazan ayının birinci günü. Ülkemiz ve tüm islam alemi için hayırlı olmasını diliyorum.  Değerli yol arkadaşlarım, heyecanımı ve coşkumu sizlerle paylaşmak istiyorum.  2009 yılında, 29 yaşında  genç bir belediye meclis  üyesi olarak çıktığım bu  yolda,  3  dönemdir, yani  14  yıldır  belediye meclis üyeliği görevinde bulunan bir yol arkadaşınız olarak, öncelikle  bugüne  kadar olan  desteğiniz için  sizlere  tüm  kalbimle  teşekkürlerimi  sunuyorum. Bu süreçte; belediye meclis üyesi olmamın yanısıra, belediyemizin çeşitli komisyonlarında başta siz değerli örgüt emekçilerim olmak üzere, tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte görev alarak,  Edirne’mize hizmet etmeyi sürdürdük…

ÇALIŞACAĞIM…  ÇOK ÇALIŞACAĞIM

Sadece siyasi anlamda değil, sportif anlamda da kentimizi ileriye taşımak için elimizi taşın altına koyduk.  Edirnesporumuzu amatörden alıp,  profesyonel liglere çıkardık. Futbolun yanı sıra basketbol ve voleybolda da sizlerin desteğiyle hep birlikte güzel işlere imza attık. 2009 yılında, genç bir belediye meclis üyesi olarak,  Edirne’miz için yola çıktığım günden itibaren attığımız adımların sonrasında,  sizlerin de desteğiyle;  artık,  bu onurlu görev için yola devam etme zamanının geldiğine inanıyorum. Edirne merkezimizde ne kadar çok çalışırsam; Keşan’ımızda, Uzunköprü’müzde, İpsala’mızda, Havsa’mızda, Meriç’imizde, Enez’imizde, Süloğlu’muzda ve Lalapaşa’mızda  da o kadar  çok  çalışıp, aynı mücadeleyi,  aynı kararlılıkla  sürdüreceğim. Çalışacağım…  çok  çalışacağım!..

BİRLİKTE VE ÇALIŞA ÇALIŞA KAZANACAĞIZ

Çünkü başta büyük önderimiz, Ulu gazi Mustafa kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize,  gazilerimize ve kurucu irademize borcum var. Bu borcumu ancak ve ancak çok çalışarak ödeyebilirim. Yola ilk çıktığımda ifade ettiğim gibi, sadece ve sadece birlikte ve çalışa çalışa kazanacağız…  Bugün bu salona, bu açıklamaya gelene kadar ilimizde ilçe ilçe, belde belde, mahalle mahalle, köy köy çalışmalarımı sürdürdüm. Edirne’mizin 9 ilçesini, 7 beldesini ve 253 köyünü ziyaret ettim. Enez’in Çandır Köyün’de yaşayan bir seçmene de ulaştım, Edirne’mizin Suakacağı köyünde,  sokakta tek bir seçmen görsem de elini sıktım.  Tüm ilçelerimizin en ücra köylerini ziyaret ederek, partimizin tarım politikalarını tek tek anlattım.

BU ONURLU GÖREVE TALİBİM

Ziyaret ettiğim süre zarfında; kadınların,  yaşlıların, gençlerin, işçilerin, memurların,  emeklilerin, esnafların, sporcuların,  sanatçıların, zanaatkarların, engellilerin,  emekçilerin, çiftçilerin, köylülerin, kentlilerin ve tüm Edirne halkının sorunlarını yerinde inceleyerek, yüz yüze birebir görüşerek ve dinleyerek,  tek tek not aldım… Bu çerçevede, sorunların çözüme kavuşturulması noktasında ve partimizin iktidar hedefleri doğrultusunda; tüm Edirne’yi ve her şeyin en iyisine layık olan tüm Edirne halkını yani;  sizleri temsil etmek adına bu onurlu göreve talibim değerli yol arkadaşlarım…

CESURCA MÜCADELE EDECEĞİM VE SAVAŞACAĞIM

Ulu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının savaş meydanlarında temellerini attığı partimizde, ismimin hakkını vererek, savaşarak ve mücadele ederek tüm Edirne halkının vekili olmaya hazırım…  Cesurum!..  Cumhuriyetimizin 100. yılında cesurca mücadele  edeceğim ve savaşacağım..  Çünkü 2. genel başkanımız, kuvvacı kahraman, çok partili yaşama geçişin mimarı, İsmet İnönü’nün ifade ettiği gibi, namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır. Kıbrıs fatihi, merhum başbakanımız Bülent Ecevit gibi halkçı olacağım…  Her zaman halkımızın içinde olup, tüm Edirne halkının vekili olmaya talibim.

SİYASİ MÜCADELEMİZİ İKTİDARLA TAÇLANDIRMAK

Hedef iktidar!.. Hedef; 13. Cumhurbaşkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, 100. yılımızda siyasi mücadelemizi, iktidarla taçlandırmak. o öyle bir taç ki; son 21 yıldır örselenen ilke ve devrimlerimizi onararak; ülkemizi cumhuriyetimizin ilk yıllarındaki gibi güçlü ve sağlam temeller üzerinde hep beraber yeniden inşaa etmek değerli yol arkadaşlarım…  Özgür ve refah içinde yaşanılan  bir  Türkiye’ye kavuşmak dileği  ve özlemiyle;  28.  Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Edirne  Milletvekili Aday Adaylığımı; sizlerin  huzurunda  ilan ediyorum!. Her zaman  yanımda  olan, Edirne Belediye Başkanımız  Sayın Recep Gürkan  başta olmak üzere; 14 yıldır görev yaptığım  belediye başkan yardımcılarımıza, önceki  ve şimdiki dönem belediye  meclis üyelerimize, belediye müdür ve çalışanlarına çok teşekkür  ediyorum.

BAŞARACAĞIZ!..  BAŞARACAĞIZ!..    BAŞARACAĞIZ!..

Edirne Belediyesi ailemle birlikte yine bugün yanımda olan, gücüme güç,  moralime moral katan sayın il başkanıma, belediye başkanlarıma, ilçe başkanlarıma, belediye meclis ve il genel meclis üyelerime, kadınlarımıza, gençlerimize ve çok değerli parti emekçilerimize, bu süreçte çalışmalarıyla ve değerli katkılarıyla yanımda olan tüm ekip arkadaşlarıma,   spor camiasından arkadaşlarıma,  çok değerli dostlarıma,  muhtarlarıma,  oda başkanlarıma,  değerli aileme,  sevgili eşime,  sevgili kızıma,  ailem olarak gördüğüm tüm Edirne halkına;   bütün kalbimle çok teşekkür ediyorum. Değerli Edirneliler, değerli yol arkadaşlarım, spor ve siyaset yaşamımda her zaman yanımda olan, desteklerini benden esirgemeyen sevgili eşim Fulya Üner ve yoğun tempomdan kaynaklı babasız günler geçiren sevgili Kızım Ecem Üner’i, izninizle kürsüye davet ediyorum.  Sözlerimin sonuna yaklaşırken 13. Cumhurbaşkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifade ettiği gibi: Birlikte   başaracağız!..  başaracağız!..    başaracağız!..HABER:CANAN KAYA