YAĞMUR DUASI YAPILACAK
Reklam

YAĞMUR DUASI YAPILACAK

YAĞMUR DUASI YAPILACAK

YAĞMUR DUASI YAPILACAK
22 Ocak 2020 - 00:35

Edirne’de yaşanan son yılların en kurak mevsimi dolayısıyla Selimiye Camisinde Cuma namazı öncesi yağmur duası yapılacak.
Edirne Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Suiçmez, “Son yılların en kurak kış mevsimini yaşayan Edirne’de, Cuma günü Selimiye Cami’nde yağmur duası yapılacak. Umarım dualarımız kabul olur ve bu mevsimdeki kuraklık sona erer. Yüce Allah’tan başka sığınacak bir şeyimiz kalmadı. Geçen hafta köylerimizi dolaştık. Bütün her taraf çok kurak. Uzmanların da belirttiğine göre ciddi bir kuraklık var. Herhalde son 40-50 yılın en kurak dönemlerinden birini yaşıyoruz. Köylerimizden yağmur dualarıyla ilgili talepler var. Cuma günü Selimiye Cami’nde bir yağmur duası yapacağız ve aynı anda merkezi sistemden tüm köylerimizde de duasının dinlenebilmesi için gerekli bildirimleri yaptık. Edirne Süt üreticileri birliği olarak bütün üreticilerimiz davetlidir. Dua çıkışından sonra ikramlarımız olacak” dedi.
Buğday ürününde şuanda sıkıntı olmadığını belirterek, kuraklığın devam etmesi halinde sıkıntı olabileceğini söyleyen Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, “beklenen yağışların kısa vadede düşmemesi halinde buğdayın sıkıntıya düşme ihtimali çok yüksek. Bu mevsime kadar ekimi yapılan ürünlerin kış yağışını alması gerekiyordu. Yaz kurağı önemli değil ama kış kurağı çok önemli. Yağış düşmezse, buğdayda sıkıntı ihtimali ortaya çıkar” diye konuştu.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faturalar önceki 2 yılın aynı ay ortalaması baz alınarak belirlenecek
Faturalar önceki 2 yılın aynı ay ortalaması baz alınarak...
Van’da deprem! Van güne depremle başladı…
Van’da deprem! Van güne depremle başladı…