YAPILANI GÖRMEMEK VİCDANLA BAĞDAŞMAZ

YAPILANI GÖRMEMEK VİCDANLA BAĞDAŞMAZ

YAPILANI GÖRMEMEK VİCDANLA BAĞDAŞMAZ

YAPILANI GÖRMEMEK VİCDANLA BAĞDAŞMAZ
08 Ocak 2022 - 10:29

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, altyapı çalışmaları kapsamında yapılan yerleri görmeyip, henüz yapılmayan yerler üzerinden çamur atmaya kalkanları Allah’a havale ettiğini belirterek, “Yapılmayan yerlerin hesabını sorun gıkım çıkmaz ama yapılan yerlerde var mı bir sıkıntı yok, yapılanı görmemekte vicdanla bağdaşmaz” açıklamasında bulundu.
Edirne Belediye Meclisinde konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Altyapı çalışmaları kapsamında Kocasinan Mahallesi’nde 6 sokakta sorun yaşandığını bu sorunun çözümü için çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Ancak altyapı çalışmalarının başlamadığı İstasyon Mahallesi’nde biriken suları çekip paylaşanlara da sitem eden Gürkan, “Allah’a bırakıyorum, oralarda altyapı çalışmaları yapılmadı diye anlatmaktan dilimizde tüy bitti. Yapılmayan yerlerin hesabını sorun gıkım çıkmaz ama yapılan yerlerde var mı bir sıkıntı yok. Su basan yerleri yapmadık diyorum. Yapmaya çalışıyoruz, projeleri revize ediyoruz, krediler bulmaya çalışıyoruz.”dedi.
Altyapı çalışmalarının yapılmadığı yerde balık ağı atılması haberiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Gürkan, “Neresi yapılmamışsa oralardan görüntüler çekip 2 tane şovmen adamı evden çağırıp balık ağı ile serpme atmışlar. 2 santim su birikmiş ama 20 metrelik yola balık ağı atılıyor. Medya da bunu haber yapmış.”dedi.
Gürkan, “2014 seçimlerinde nereye gitsem çöplük diyorlardı 25 Kasım 2018’den beri çöplükten elektrik üretiyoruz kimsenin gündeminde yok. Güney çevre yolunun olduğu yerde yol yoktu 62 yıl sonra o yolu ben açtım. Hurdacılar var. Zaten biz açtığımızda hurdacılar vardı biz iki buçuk yıldır valimizle taşımaya çalışıyoruz hurdacıları Tarım Bakanlığını aşamadık.
 Vatandaş bizi eleştirsin eksiklerimizi yerine getireceğiz. Hatalarımızın bedelini elbet ödeyeceğiz hem vatandaşa karşı hem kanuna karşı.  Hiç itirazımız yok. Yapılanı görmemekte vicdanla bağdaşmaz.”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ