YARI MARATON TAM MARATON OLUYOR

YARI MARATON TAM MARATON OLUYOR

YARI MARATON TAM MARATON OLUYOR

YARI MARATON TAM MARATON OLUYOR
28 Haziran 2021 - 05:10

Türk Yunan Bulgar Dostluk Gurubu Derneği Başkanı Önder Akdağ, 6. Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu’nun gelecek yıl tam maraton olacağını belirterek, bu maratonun Türkiye genelinde sadece 5 ilde yapıldığına dikkati çekti.
Türk Yunan Bulgar Dostluk Gurubu Derneği tarafından bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen Sınırsız Dostluk Yarı Maratonun ardından değerlendirme toplantısı yapan Dernek Başkanı Önder Akdağ,Edirne Valisi  Ekrem Canalp ve Belediye Başkanı Recep Gürkan başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.
Türk Yunan Bulgar Dostluk Gurubu Derneği Başkanı Önder Akdağ, Maraton sürecinde maddi manevi desteği geçen herkese teşekkür ederek 6. Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu; “Bildiğiniz gibi yoğun bir süreçten geçtik. Sizler de gerçekten bu dönemde yoğun emek harcadınız ter döktünüz şehrimizin ve ülkemizin tanıtımı açısından her fırsatta bunu habere dönüştürdünüz sizlere de teşekkür ederim. Pandemi  süreci çok zor bir süreçti maraton 3 defa ertelenmişti ne zaman pes edecek denilen yerde bu organizasyonu bin 45 kişi ile gerçekleştirerek bu organizasyonu başarıyla tamamladık.
Yerelde ve ulusal da büyük yankı buldu. Bizden önce maraton yapılan Trabzon, Gaziantep, Adana'yı sayı olarak ikiye katladık. Sayısı bin 45 diyoruz ama göğüs numarası almayanlar da var.  Şehrimize gelen misafirlerle beraber bu sayı 2 bini buldu. Şehrimiz açısından bu pandemi döneminde maraton iyi oldu. Esnafımızdan destek istiyorduk bu dönemde de, bin bir güçlüğe rağmen maratona gerçekleştirerek esnafa destek olacağız dedik ve şehrimize bu kadar insanı getirerek katkıda bulunduğumuzu düşünüyorum.
Başta Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesine teşekkür ederiz. Diğer yandan maddi destek vermek isteyip pandemiden dolayı zor günler geçirdiği için destek veremeyen ama imkanları ölçüsünde malzeme desteği gıda, su gibi benzeri bir çok desteği verenlere de teşekkürlerimi sunarım.
Türkiye Atletizm Federasyonu 1 buçuk ay önce beni arayarak öneride bulundu. 'Ülke genelinde 5 ilde maraton yapılıyor. 42 kilometre maraton yapılan 6'ncı il olarak Edirne'yi düşünüyoruz. Siz yaparsınız dediler, biz de her türlü desteği sunarız dediler.' bu öneriyi Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile paylaştık onlarda olumlu baktı.  2022 yılı Edirne yılı olarak belirlendi. Bu kapsamda biz de bir güncelleme ile Edirne Maratonu adıyla maraton yapılan 81 il içinde 6’ncı il olarak takvime çıkacağız inşallah” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ