Reklam

YAZIK OLDU

YAZIK OLDU

YAZIK OLDU
23 Ocak 2020 - 00:05

DSİ 11’nci Bölge Müdürlüğü tarafından büyük harcamalarla Meriç Nehrinin kenarlarına yapılan beton duvarların hali içler acısı. Yapımı tamamlandıktan kısa bir süre sonra adeta kullanılamaz hale geldiği görüntüsü veren beton duvarlar hakkında DSİ’nin açıklama yapması bekleniyor.
Edirneliler DSİ’den, Meriç Nehri’nin kıyılarını halka açılıp, yürüyüş yolları ile birlikte nehirde su sporları yapılabilecek şekilde düzenlemesini istese de DSİ, forekazık ve seddeler ile nehri kentten koparmayı tercih edip devasa beton duvarlar yaptı.
Edirne’mize gelen yerli ve yabancı turistler Meriç Nehri’nin her iki yanında uzayıp giden beton duvarları görünce şaşırmaya ve DSİ’ye tepki göstermeye devam ediyor. Edirne’nin görüntüsünü bozan betonlar nehrin doğal yapısını bozup adeta Meriç Nehri’ni beton kanala dönüştürdü.
Yapılan betonlar ve seddeler ise 1 yıl içerisinde kullanılamaz görüntüsü vermeye başladı. Büyük harcamalarla yapılan duvarların neden bu hale geldiği ve eksik malzeme kullanıp kullanılmadığı hakkında halk DSİ’den açıklama bekliyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faturalar önceki 2 yılın aynı ay ortalaması baz alınarak belirlenecek
Faturalar önceki 2 yılın aynı ay ortalaması baz alınarak...
Van’da deprem! Van güne depremle başladı…
Van’da deprem! Van güne depremle başladı…