YAZIKLAR OLSUN!

YAZIKLAR OLSUN!

YAZIKLAR OLSUN!

YAZIKLAR OLSUN!
18 Mayıs 2019 - 08:44

Çorlu Tren Katliamında 25 kişi hayatını kaybetmiş, 318 kişi de yaralanmıştı. Çorlu tren kazasında yakınlarını kaybeden aileler Sirkeci Tren Garı'nda basın açıklaması yaptı. Anne ve babasını kaybeden İsmail Kartal, "Yetkililer geldi çocuğunu kaybeden ailelere ne dedi biliyor musunuz, 'DAHA GENÇSİNİZ ÇOCUK YAPARSINIZ... Vicdanınız bu kadar mı?" diye konuştu.
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz 2018'de yolcu treninin devrilmesi sonucu hayatını kaybedenlerin aileleri, yaralılar ve avukatları, 19 Nisan’da başlattıkları "Adalet Nöbeti"ne İstanbul Sirkeci Garı'nda devam etti. Kazada 25 kişi hayatını kaybetmiş, 318 kişi de yaralanmıştı. "Çorlu Tren Katliamı Aileleri", sadece 4 kişi hakkında dava açılıp, diğer sorumlular hakkında takipsizlik kararı verilmesi üzerine adalet nöbeti başlatmıştı.  Yakınları kazada yaşamını yitirenler sorumlular hakkında takipsizlik kararı verilmesine tepki gösterdi.
TCDD GENEL MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI AMA YARGILANMIYOR?
Aileler, Sözcü muhabiri Şeyma Ulusoy’a konuştu. Gürkan Köse küçük kızı Sena'yı ve iki yeğenini tren kazasında kaybetti. Köse,“Kızım hâlâ 16 yaşında! Başarılı bir öğrenciydi. Aynı trende ne yazık ki hayatını kaybeden Özgemiz ile zaman geçirmek istedi kızım. Trenin kalkmasına 3 saat varken izin verdik binip gitmesine, ölüm var bu hayatta buna lafımız yok. Burada olan ihmaller, kusurlar bizi üzüyor. TCDD Genel Müdürü İsa apaydın görevden alındı. Ne gerekçe ile görevden alındı? Madem görevden alıyorsun bırak yargılansın, gerçek suçlu kim ise ceza alsın. Emsal olsun bu durum ve yeni kazalar meydana gelmesin” diye konuştu.
Ayrıca Cumhuriyet Gazetesinden Zehra Özdilek’e açıklamalarda bulunan Anne ve babasını kaybeden İsmail Kartal, "Yetkililer geldi çocuğu kaybeden ailelere ne dedi biliyor musunuz, 'daha gençsiniz çocuk yaparsınız... Vicdanınız bu kadar mı?" diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
ÇALILIK ALANDA YANGIN
ÇALILIK ALANDA YANGIN