YEŞİLAY “TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI, GÜVENLİ...

YEŞİLAY “TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI, GÜVENLİ İNTERNET, SİBER SUÇLAR” İLE İLGİLİ ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM

YEŞİLAY “TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI, GÜVENLİ İNTERNET, SİBER SUÇLAR” İLE İLGİLİ ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM

YEŞİLAY “TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI, GÜVENLİ İNTERNET, SİBER SUÇLAR” İLE İLGİLİ ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM
30 Aralık 2021 - 23:59

Güvenli İnternet Projesi kapsamında 29.12.2021 tarihinde, Yeşilay Koordinesinde; Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Edirne İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile Edirne’de Öğrencilere “Teknoloji Bağımlılığı, Güvenli İnternet, Siber Suçlar” konularında eğitim verildi.
Gerçekleştirilen Eğitime; Edirne Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yence, Okul İdaresi, Görevli Öğretmenler ve Öğrenciler katılım sağladı.
Program Edirne Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yence’nin açılış konuşması ile başladı.  Ahmet Yence yaptığı konuşmada; “Edirne Yeşilay Şubesi olarak Türkiye Bağımlılıklar ile Mücadele Çalışmaları kapsamında bilinçlendirici ve farkındalık oluşturucu bu eğitimlere önem veriyoruz. Oluşturduğumuz stantlarda yer alan broşürlerimiz ve afişlerimiz ile geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz. Bugün burada bağımlılıklar ile mücadele çalışmaları kapsamında “Teknoloji Bağımlılığı, Güvenli İnternet ve Siber Suçlar” hakkında eğitim vermek, daha bilinçli nesil yetiştirmek anlamında farkındalık oluşturmak amacıyla bir araya geldik. Yeşilay olarak bizler Teknolojiye karşı değiliz! Bizler Teknoloji Bağımlılığına ve Bilinçsizce kullanılan Teknolojiye karşıyız. Edirne Yeşilay Şubemizin destekleri ile 2021 yılında Edirne Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübünü kurduk. Spor kulübünü de bağımlılıklar ile mücadele çalışmalarına dahil ederek, hem eğitimler vermeyi hem de siz değerli gençleri sportif aktiviteler ile desteklemeyi arzu ediyoruz. Değerli gençler; teknoloji bağımlılığından uzak kalmak, günlük planlarımızı doğru oluşturmaktan geçer. Günlük planlarımızın içerisine sportif aktiviteleri eklemeyi unutmayın! Edirne Yeşilay Şubesi ve Edirne Yeşilay Genlik Spor Kulübü olarak sizlerin her daim yanınızdayız” dedi.
 Gerçekleşen açılış konuşmasının ardından; Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar ile Mücadele Birimi ve Edirne Yeşilay Şubesinde görevli uzman personeller tarafından “Teknoloji Bağımlılığı, Güvenli İnternet ve Siber Suçlar” konularında eğitim öğrencilere aktarıldı.
                Eğitimin yapıldığı salonda Edirne Yeşilay Şubesi tarafından, Bağımlılıklar ile Mücadele kapsamında ödül almış karikatürler sergilendi, stant açıldı. Konu ile ilgili el ilanı afiş ve broşürler öğrencilere dağıtıldı.
                Güvenli İnternet konusu kapsamında eğitimler, il merkezindeki diğer okullarda da belirli tarihlerde verilmeye devam edecek.BASIN BÜLTENİ
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ