YÜZLERCE ÇALIŞAN EDİRNELİ SİYASİLERE...

YÜZLERCE ÇALIŞAN EDİRNELİ SİYASİLERE SESLENDİ, “SESİMİZİ DUYUN 1 MAYIS’TA İŞSİZ KALABİLİRİZ”

YÜZLERCE ÇALIŞAN EDİRNELİ SİYASİLERE SESLENDİ, “SESİMİZİ DUYUN 1 MAYIS’TA İŞSİZ KALABİLİRİZ”

YÜZLERCE ÇALIŞAN EDİRNELİ SİYASİLERE SESLENDİ, “SESİMİZİ DUYUN 1 MAYIS’TA İŞSİZ KALABİLİRİZ”
28 Nisan 2022 - 09:40

Edirne’de binlerce çalışanın bulunduğu çağrı merkezini işleten şirket ihaleyi kaybedince bir başka şirket ihaleyi kazandı. Özlük haklarının derdine düşen binlerce işçi, seslerini duyurmaya çalışıyor. Hak talepsiz istifaya zorlandıkları iddia edilen işçilere yapılan reva mıdır? İşçiler bu kadar mı sahipsizdir?
 
Edirne’de geçmiş yıllarda kurulan ve binlerce kişiye ekmek kapısı olan çağrı merkezinde sancılı günler yaşanıyor. Yıllardır çağrı merkezini işleten şirket, bu yıl ihaleyi başka bir şirkete kaptırdı. İhaleyi kaybeden şirketin günlerdir çalışanlarına özlük hakları konusunda resmi bir açıklama yapmaması çalışanları endişelendiriyor.
 
Bayram arifesinde diken üstünde bekleyen işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde yeni şirket ile çalışmaya başlayacağı öğrenilirken, şirketin personelin işine son verip vermeyeceği ise gizemliliğini koruyor. Hem ihaleyi kaybeden hem de ihaleyi kazanan firma temsilcilerinin süreç hakkında açıklama yapmaması, binlerce çalışanın ve ailelerinin uykularını kaçırdı.
 
Hak talepsiz istifaya zorlandıklarını iddia edilen işçiler, emeklerinin karşılığını alabilmek için sosyal medyada sitem ediyor, seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Ekonomik sıkıntılar içinde kıt kanaat geçinen işçiler, bayram arifesinde işten çıkartılma korkusuyla yaşıyor. Kendilerine sahip çıkılması çağrısında bulunan işçiler, “bize yapılan reva mıdır? Bu kadar mı sahipsiziz?”ifadelerine yer verdi.
 
Siyasi parti temsilcilerinin ve emekçinin yanında olan herkesin firma yetkilileriyle görüşüp kendilerine yardımcı olmaları çağrısında bulunan işçiler, “bizleri süründürmeyin. Bir büyüğümüz el atsın ve bayram öncesi yüzümüzü güldürsün. Orada çalışan binlerce emekçinin yanı sıra eşleri, çocukları, anne ve babaları bayramı buruk kutlamak istemiyor. Alınacak bir kararla bayramı bayram gibi kutlamak istiyoruz. Bu kadar zor olmamalı!”paylaşımında bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KÖYLERDE YANGINA ERKEN MÜDAHALE İÇİN 3 TONLUK SU TANKERLERİ OLMALI
KÖYLERDE YANGINA ERKEN MÜDAHALE İÇİN 3 TONLUK SU TANKERLERİ...
SAZLIDERE VE GÖKÇETEPE İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR
SAZLIDERE VE GÖKÇETEPE İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR