ZOBAR, GENÇLERE GÜVENİYORUZ

ZOBAR, GENÇLERE GÜVENİYORUZ

ZOBAR, GENÇLERE GÜVENİYORUZ

ZOBAR, GENÇLERE GÜVENİYORUZ
18 Mayıs 2019 - 08:38

Eğitim – İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100’ncü yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirdiği basın açıklamasında, gençlere güvendiğini söyledi.
Eğitim-İş tarafından düzenlenen basın açıklaması sendika üyelerinin katılımıyla Saraçlar Caddesi’nde gerçekleşti.
Zobar, “Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’a çıkarak, bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yakmasının 100. Yıldönümü, ulumuzda kutlu olsun. Tam 100 yıl önce 19 Mayıs 1919’da, bir ulus, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları öncülüğünde kendi kaderine el koyarak, var olma mücadelesini başlattı.
19 Mayıs 1919’da emperyalistlere karşı başlatılan ulusal mücadelemiz, aynı zamanda emperyalizmin sömürüsü ve saldırısı altında ezilen dünyanın tüm mazlum uluslarına da bağımsızlık mücadeleleri için örnek olmuştur. Atatürk,  ülkenin ve ulusun içinde bulunduğu olanaksızlara boyun eğmemiş; yenilmiş, çağın gerisinde kalmış bir imparatorluktan çağdaş bir devlet yaratmış, modern Türkiye Cumhuriyeti kurmuştur.
Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği ulusumuzun geleceği olan gençlerimiz, bugün ciddi tehlikelerle ve tehditlerle karşı karşıya bulunmaktadır. Sınava endeksli yanlış eğitim programları ile ulusal beleği yok edilmiş, sorgulamayan, düşünmeyen, itaat eden bir gençlik yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Eğitimin ticarileştirilmesi ve giderek daha fazla oranda paralı hale getirilmesi, milyonlarca gencimizin eğitim sisteminin dışına itilmesine neden olmuştur. Eğitim hakkında yararlanmayan yüz binlerce gencimiz, çalışma yaşamında da güvencesizlik ve ağır emek sömürüsü ile karşı karşıya bırakılmıştır. Üniversitelerin özerk yapıları baskı altına alınmaya çalışılmakta, iktidara yakın yandaş kadrolar, kararlı adımlarla gelen  gençliğin önüne set çekmekte, gençliğin geleceği karartılmaya çalışılmaktadır.
Ancak Türk Gençliği tehlikenin farkındadır, kararlı adımlarla Cumhuriyet’in temel değerlerine, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkarak, aydınlık Türkiye’nin meşalesini taşımaya devam edecektir. Eğitim –İş, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da Atatürk’e, O’nun devrim ve ilkelerine, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne ve kazanımlarına, çağdaş, bilimsel, laik, demokratik ve kamusal eğitime her şeye rağmen sahip çıkacaktır” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
ÇALILIK ALANDA YANGIN
ÇALILIK ALANDA YANGIN