Reklam
  • Reklam
DEHŞETİ ANLATTILAR
Reklam

DEHŞETİ ANLATTILAR

29 Haziran 2018 - 05:08
Reklam

Edirne’nin 1. Murat Mahallesi'nde dedesini ve babaannesini canavarca hisle eziyet çektirerek katleden cinayet zanlısı 22 yaşındaki Oğuzhan Selçuk'un yargılanmasına devam edildi. Duruşmada dinlenen 6 tanık, evde yaşanan dehşet anlarını anlattı. Bazı tanıklar gözyaşlarına hakim olamadı. Sanık Oğuzhan da ifade verirken ağlamaya başladı.

Geçen Haziran ayında psikolojik sorunları olduğu öne sürülen Oğuzhan Selçuk, beraber yaşadığı dedesi Zeynel ve babaannesi Firdevs'i 15 bıçak darbesiyle vahşice öldürdü. Olay sonrası çıkartıldığı mahkemece tutuklanan 22 yaşındaki Selçuk hakkında Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı.

Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesinde Selçuk’un yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Selçuk ve 6 tanık katıldı.

Duruşma mahkeme başkanının iddianameyi okumasıyla başladı. İddianamede Oğuzhan’ın dini bir cemaate katıldığı ve dini açıdan farklı hissettiği babaannesi ve dedesini canavarca hisle eziyet çektirerek öldürdüğü belirtildi.

Daha sonra tanıkların dinlenmesine başlandı.

Olayın yaşandığı binada oturan tanık Hatice G.’ de hayatını kaybeden babaanne Firdevs’in “YETİŞ KIZIM” diye feryatlarını duyduğunu söyledi. Hayatını kaybedenlerin alt komşusu olduğunu ifade eden tanık Hatice G. evin içerisine girdiğinde sanık Oğuzhan’ın elinde bıçakla kendisinin üzerine yürüdüğünü gördüğünü olay yerinden çıkıp evine gittiğini ve kapıyı kapattığını söyledi. Daha sonra havalandırma penceresinden baktığında Çiğdem’in Oğuzhan tarafından bıçaklandığını gördüğünü belirtti.

Yaşanan üzücü olaya müdahale etmek için çok çırpındıklarını belirten bir diğer tanık Rüküş Z.’ de ifadesinde olayı gördüklerini ancak bir şey yapamadıklarını söyledi. Gözyaşlarına hakim olamayan tanık Rüküş Z. hala Çiğdem ve oğlunun devamlı bıçaklandığını gördüğünü anlattı.

Tanıklardan Hakan Z. Apartmanda imdat diye ses duyduğunu daha sonra baktığında halası Çiğdem Selçuk’un oğlu B. E.’yi yaralı gördüğünü belirtti. Çiğdem’in daha sonra oğlu B.E.’nin daha fazla yara almaması için üzerine atladığını ifade eden tanık Hakan Z. sanık Oğuzhan Selçuk’un 2-3 kez halası Çiğdem’i de bıçakladığını gördüğünü söyledi.

Bir diğer tanık Mehtap Ö.’de olayda hayatını kaybeden babaanne Firdevs’i kanlar içinde yerde yatarken gördüğünü söyledi. İlkyardım için evin içine girdiğinde sanık Oğuzhan’ın elinde bıçakla evde dolaştığını gördüğünü anlatan tanık Mehtap Ö. 112’yi aramak için evine gittiğini 112’yi aradıktan sonra dışarıya çıktığında Oğuzhan’ın halası Çiğdem’i vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladığını gördüğünü Çiğdem’in “yapma oğlum” diye yalvardığını duyduğunu belirtti.

Daha sonra tutuklu sanık Oğuzhan Selçuk’ta savunma yaptı.

Psikolojik hastalığı ortaya çıkmadan önce kimseye zararının olmadığını herkesin kendisini sevdiğini ifade eden Selçuk, hastalığının artmasıyla birlikte hastaneye yatırıldığını ilerleyen zamanlarda taburcu olduğunu ve çalışmaya başladığını belirtti.

Alkol alıp kumar oynadığını da söyleyen Selçuk, kendisine namaz kılmayı babaannesinin öğrettiğini ve dedesiyle birlikte Cuma namazlarına gittiğini söyledi.

Şuan elinden bir şey gelmediğini ve çok üzgün olduğunu belirten Selçuk, bilerek hiçbir şey yapmadığını pişman olduğunu ve babaannesiyle birlikte dedesinin kendisinin ailesi olduğunu söyledi.

Sanık Selçuk, yaşananları anlatmaya başlayınca gözyaşlarına hakim olamadı ve ağlamaya başladı.

Mahkeme heyeti verdiği kısa aranın ardından tutuklu sanık Selçuk’un tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Ayrıca Selçuk’un cezaevinde intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.

İddianamede sanık Selçuk’un 2 kez ömür boyu hapis istemiyle cezalandırılması istendi.

Kaynak: ŞENER URFA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI