HARİKA HAFTA SONU

HARİKA HAFTA SONU

14 Mayıs 2018 - 04:48

Edirne Belediyesi 8. Uluslararası Bando ve Ciğer Festivalinin ardından, Kent Ormanı’nda düzenlenen ‘SummerFest Edirne’ isimli festivalle birlikte Edirneliler ve Edirne dışından gelen misafirler bu hafta sonu da harika zaman geçirdi.

Edirne Belediyesi’nin Bulgaristan’ın Nessebar Belediyesi ile ortak olarak Interreg IPA Sınır Ötesi İşbirliği BG- TR Programı’nın mali desteği ile uygulamakta olduğu CB005.21.128 numaralı ‘Edirne ve Nesebar’ın Tarihi Kültürel ve Turistik Hazineleri’nin Tanıtılması’ isimli proje kapsamında ‘Edirne SummerFest’ isimli festival düzenlendi.

11-12 ve 13 Mayıs 2018 tarihlerinde Edirne Belediyesi Kent Ormanı’nda düzenlenen ‘SummerFest Edirne’ isimli festivalde her iki şehrin birbirinden renkli dans ve müzik gruplarının performansları sergilendi. İki kentin kültürel tanıtımı ise video ve görsel materyallerle yapıldı. Festival, 11 Mayıs Cuma Günü 18.00 ile 20.00 Saatleri arasında Trakya Üniversitesi Absolutely Nothing isimli müzik grubunun konseriyle start aldı. 12 Mayıs Cumartesi Günü 14.00 ile 21.00 saatleri arasında; Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Trakya Üniversitesi Modern Dans Topluluğu, Balkan Hattı Müzik Grubu ile Nessebar’dan gelen Folklor Grup Bulgarka, Folklar Grup Makedonya ve Şarkılar Korosu Mesambria Edirneliler ile buluştu.

Pazar günü 11.00 ile 14.00 saatleri arasında Folklor Grup Bulgarka, Folklar Grup Makedonya, Yunan Şarkıları Korosu Mesambria ve DJ performans ile sona erdi. Edirneliler ve Edirne dışından gelen misafirler bu hafta sonu da harika zaman geçirdi.

Kaynak: ŞENER URFA
Bu haber 3584 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK