SEVDİĞİNİN ADINI YAŞAT

SEVDİĞİNİN ADINI YAŞAT

12 Mayıs 2018 - 06:38

Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde "Oda donat, sevdiklerinin adını yaşat" uygulaması büyük ilgi gördü. Hayırsever vatandaşlar tarafından donatılan 17 oda daha hizmete açıldı.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesindeki hasta odalarının tefrişatıyla ilgili başlatılan "Oda Donat Sevdiklerinin Adını Yaşat" Kampanyası kapsamında odalara bağışçıların isim tabelaları asıldı. TÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi ve Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah Taş, bağışçılarla bir araya geldi ve yeniledikleri odalara isim tabelaları asma takma töreni gerçekleştirdi.

Törende konuşan Taş, hastanenin sürekli yenilendiğini ve yeni bilimlerin açıldığını belirtti. Temmuz ayının sonuna kadar hastanede bulunan tüm yataklı servislerin yeniden yapılacağını açıklayan Taş, bazı odalarda klimalarında olacağını vurguladı.

"Oda donat, sevdiklerinin adını yaşat" uygulamasına destek veren herkese teşekkür eden Taş, daha kaliteli sağlık hizmeti vermiş olunacağını ifade etti. Hastanede bazı eksikliklerin bulunduğunu ve eksiklikleri tamamlarken hayırsever vatandaşlardan gelen destekler birlikte çalışma şevkinin arttığını belirten Taş, personel sayımız da kaliteli sağlık hizmeti vermek için yeterli sayıya ulaştı açıklamasında bulundu.

Uygulama kapsamında son 5 yılda 75 odanın hayırsever vatandaşlar sayesinde tamamlandığının altını çizen Taş, 180 odanın yapılmayı beklediğini açıklayarak hayırsever vatandaşlardan destek istedi.

Konuşmanın ardından 17 hayırsever, yakınları için yaptırdıkları odalara tabelalarını astı.

Bu haber 2082 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK