10. YILDA 10 ATLETLE 10 TUR

10. YILDA 10 ATLETLE 10 TUR

10. YILDA 10 ATLETLE 10 TUR

10. YILDA 10 ATLETLE 10 TUR
18 Nisan 2021 - 23:53

Selimiye Camisi ve Külliyesi'nin UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girişinin 10. yıl dönümünde 10 atlet cami etrafında 10 tur atarak farkındalık etkinliği gerçekleştirdi.
Türk Yunan Bulgar Dostluk Grubu Derneği (TUYUB), Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği ve Trakya Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği (TRAKDOSK), tarafından düzenlenen etkinlik öncesi Selimiye önünde toplanan atletler ısınma hareketleri yararak koşuya hazırlandı. Saat 10.00'da başlayan koşuda, 10 atlet cami etrafında 10 tur attı.
TUYUB Başkanı Önder Akdağ; Selimiye'nin UNESCO'ya girmesinin hem Türkiye hem de dünya açısından büyük kazanım olduğunu dile getirdi. Akdağ, "Selimiye Camii ve külliyesinin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınışının 10. Yılında 10 atletle bu etkinliği vurgulamak istedik. Biz bu kapsamda tüm insanlara Edirne’yi görmeye, Edirne’yi yaşamaya davet ediyoruz. Selimiye’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne açısından değil ülkemiz ve Edirne’miz açısından da önemli bir kazanım. Ülkemiz turizmine ciddi katkılar sağladığını düşünüyorum bunun. Temennimiz şudur ki, daha çok eserimizin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınması” dedi.
Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği Başkanı Bülent Bacıoğlu da, “Bu sembolik bir etkinlik, o açıdan dünyanın içerisinde bulunduğu salgını da düşünürsek bir anlamda spora, kardeşliğe, dostluğa ve anıtlara vurgu yapmak istedik. İnşallah ilerleyen günlerde salgınla başa çıkma mücadelemiz kazanılacak ve Selimiye'yi milyonlarca turistin gezeceği günler gelecek diyoruz.  Bütün dünyaya sporla kardeşlik ve barışla mesajı vermek istiyoruz” dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”