2. EDİRNE MÜZİK FESTİVALİ

2. EDİRNE MÜZİK FESTİVALİ

2. EDİRNE MÜZİK FESTİVALİ

2. EDİRNE MÜZİK FESTİVALİ
04 Eylül 2018 - 04:55

EDN Ajans ve Aziz Gül Organizasyon tarafından Edirne’de gerçekleştirilen 2. Müzik Festivali’nin sanatçı kadrosunu açıkladı. Organizasyon yetkilileri festivalin şimdiden yoğun ilgi gördüğünü belirtti.

 

Yaptıkları pek çok çalışmalarla Edirne ve Trakya’nın organizasyon adı olan EDN Ajans ve Aziz Gül Organizasyon, 2. Edirne Müzik Festivali’nin sanatçı kadrosunu duyurdu. Trakya Bölgesi’nin ilk müzik ve gençlik festivali olan Trakya Fest ile Edirne'nin ilk müzik festivali Edirne Müzik Festivali’nin organizatörleri EDN Ajans ve Aziz Gül Organizasyon, sosyal medya üzerinden Edirnelilere duyurdu. Kültür sanat etkinlikleriyle sanatseverler için pek çok farklı projeye imza atan EDN Ajans ve Aziz Gül Organizasyon, 2. Müzik Festivalinde Türk Müzik Camiasının kült isimlerini programa davet etti. Türk Rock Müziğinin Kraliçesi Şebnem Ferah’tan, son dönemlerin çok konuşulan ismi Rap Müzik Sanatçısı Ezhel’e, Besteleri, Seslendirdiği ve yaptığı açıklamalarla müzikseverlerin sevdiği Yıldız Tilbe’ye kadar pek çok isim 2. Müzik Festivali ile Edirnelilerle buluşacak. Edirne’nin Karaağaç semtindeki Bade Kır Bahçesinde yapılacak olan festival 5-6-7 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.

ÖZEL: “SANATÇILAR ŞİMDİDEN İLGİ GÖRÜYOR”

5-6-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2. Müzik Festivalinde sahne alacak olan sanatçıların listesinin açıklanmasının ardından büyük ilgi görmeye başladığını belirten EDN Ajans yetkililerinden Ümit Özel; “Trakya’da ve Edirne’de pek çok ilke imza attık. Özellikle 1 yıl öncesinde düzenlediğimiz Edirne ve Trakya Festivalleri yoğun ilgi gördü. Edirne Kültür Sanat şehri, tarihi yapısı ve farklı festivalleriyle kentimiz ilgi odağı haline geliyor. Biz EDN Ajans olarak Aziz Gül Organizasyon ile işbirliğiyle yapacağımız 2. Müzik Festivali geçen yıl ki festival gibi büyük ilgi görüyor. 2. Edirne Müzik Festivali’nde performansını sergileyecek sanatçıların isimlerini yayınladığımızda bilet için bilgi için vatandaşlar şimdiden büyük ilgi göstermeye başladı” dedi.

 

ÖZEL: “AMAÇ KENTE KATMA DEĞER SAĞLAMAK”

“Edirne bilindiği gibi pek çok farklı kültür ve dokuya ev sahipliği yapıyor. Biz de Kültür-Sanat kısmında yaptığımız çalışmalarla kente katma değer sağlamayı amaçlıyoruz. Tava ciğer festivalinden Kırkpınar’ına, Kakava’sından Çeltik festivaline kadar Edirne’mizde pek çok festival düzenleniyor. Biz de Kültür Sanat alanında bir katkı yaparak, hem kazanç sağlıyoruz. Festivale sadece Edirne’den değil, İstanbul’dan Tekirdağ’dan, Kırklareli’nden, Çanakkale’den pek çok farklı ilden katılım oluyor. Bu durum bizi mutlu ediyor. Çünkü gerçekleştirdiğimiz festivallerde ilk olarak kazancı kendimize değil, şehrimize olmasını düşünüyoruz. Erikli’de gerçekleştirdiğimiz festivallerde pansiyonlardan otellere, restoranlardan deniz malzemesi satan esnaflara kadar pek çok insan gelir elde etti. Dediğimiz gibi ilk önce kendimizi değil, şehrimizi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

 

GÜL: “BU DAHA BAŞLANGIÇ”

Aziz Gül Organizasyon’ndan Aziz Gül, gerçekleştirdikleri festivallerin yanı sıra daha farklı konseptte festival, şenlik ve organizasyonlar“Trakya’da gerçekleştirdiğimiz pek çok festival ve organizasyondan alnımızın akıyla çıktık. Ufak tefek sorunlar olsa da daha kötü durumlarla karşı karşıya kalan çok daha büyük festivallere tanık olduk. İnsanların festivallere olan ilgisini gördüğümüzde bunun kentlere taşıyabiliriz diye düşündük. Yakın zamanda Lüleburgaz Müzik Festivalini gerçekleştireceğiz 21-22 Eylül Tarihlerinde. Kırklareli ve Tekirdağ’da da imkân ve zaman uygun olursa şartlar elverdiğinde festivaller de yapmak isteriz. Edirne ve Trakya Müzik Festivalleriyle bir ilke imza attık ancak bu daha başlangıç. Çok daha farklı festival ve organizasyonlarla karşınızda olacağız” ifadelerini kullandı.

 

İNTERNET VE YEREL SATIŞ NOKTALARINDA

Tüm müzikseverleri 2. Edirne Müzik Festivali’ne beklediğini belirten Gül, Festival biletleriyle ilgili yaptığı açıklamada; “2. Edirne Müzik Festivali’nin biletleri Biletix’ten satışa sunuldu. Edirne’de Dinlenti Cafe, Adalı Tuhafiye, Erasta AVM’deki Keçecizade gibi yerel bilet satış noktalarımızda satışa çıktı. Bilet fiyatları ise günlük 50 TL ve kombine 120 TL olarak belirlendi” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UZUNKÖPRÜ’DE YANGIN
UZUNKÖPRÜ’DE YANGIN
SAHTE EDİRNE VALİSİ YAKALANDI
SAHTE EDİRNE VALİSİ YAKALANDI