AA YILIN FOTOĞRAFLARI OYLAMASI

AA YILIN FOTOĞRAFLARI OYLAMASI

AA YILIN FOTOĞRAFLARI OYLAMASI

AA YILIN FOTOĞRAFLARI OYLAMASI
13 Aralık 2017 - 03:57
Reklam

Edirne Valisi Günay Özdemir, Anadolu Ajansı'nın (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasında üç kategoride oy kullandı.

Özdemir, "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katılmak için AA ekibini valilik makamında kabul etti.

AA foto muhabirlerinin yurt içinde ve dışında çektiği fotoğrafları inceleyerek bilgi alan Özdemir, daha sonra "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerinden oluşan "Yılın Fotoğrafları"nı oyladı.

İlk olarak "haber" kategorisindeki fotoğrafları inceleyen Özdemir, AA Kudüs Foto Muhabiri Wisam Hashlamoun'un Filistin'deki direnişin sembolü 14 yaşındaki Fevzi El Junidi'nin gözleri bağlı olarak İsrail askerlerince gözaltına alınışının tarihe not düştüğü fotoğrafı oyladı.

"Yaşam" kategorisindeki fotoğrafları da gözden geçiren Özdemir oyunu, foto muhabiri Arif Hüdaverdi Yaman imzası taşıyan ve orta ve güney kesimlerinde yaşanan aşırı kuraklık nedeniyle çok sayıda vatandaşın açlık, salgın hastalık tehdidiyle karşı karşıya kaldığı Somali'de kolera sebebiyle babalarını kaybeden iki yetim kardeşin oyun oynamasını yansıtan fotoğraf için kullandı.

Özdemir, "spor" kategorisinde ise foto muhabiri Abdullah Coşkun'un "Etnospor Kültür Festivali" ile Türkiye Ampute Milli Takımı'nın Avrupa şampiyonu olduğu maçın ardından yaşanan sevinci anlatan "Türkiye'nin sevinci" başlıklı fotoğrafını oyladı.

Edirne Valisi Özdemir, AA'nın geleneksel hale getirdiği tarihe not düşen fotoğrafları seçkisine oy vermekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, "AA yine çok anlamlı fotoğraflara imza atmış." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAPAY ZEKA DÖNEMİ BAŞLADI
YAPAY ZEKA DÖNEMİ BAŞLADI
BU KEZ DE PEDAL ÇEVİRDİLER
BU KEZ DE PEDAL ÇEVİRDİLER