PROGRAMDAN PROGRAMA KOŞUYORLAR

PROGRAMDAN PROGRAMA KOŞUYORLAR

PROGRAMDAN PROGRAMA KOŞUYORLAR

PROGRAMDAN PROGRAMA KOŞUYORLAR
31 Ekim 2018 - 05:10
Reklam

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar ve Şekerlemeci Arif Meriç, TRT 1 ekranlarında yayınlanan “İyi Fikir” adlı programın konuğu oldular. Dinar ve Meriç programda Edirne’ye özgü birbirinden farklı lezzetleri hakkında bilgi verdiler.

 

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar ve Şekerlemeci Arif Meriç, TRT 1 ekranlarında yayınlanan Pelin Çift’in sunuculuğunu yaptığı “İyi Fikir” adlı programın konuğu oldular. Yıllardır Edirne’nin turizmi için gönüllü olarak çalışan Dinar ve Meriç, televizyon programlarının vazgeçilmez yüzleri haline geldiler. Dinar programda Edirne’ye özgü meşhur tava ciğerinin yapılışının püf noktalarını anlatırken, Meriç ise Deva-i Misk, kallavi, kavala kurabiyesi ve badem ezmesini yaparak tanıttı.

 

Dinar: “EDİRNE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Dinar, televizyon programlarına katılarak Edirne’nin tanıtımına büyük katkı ve yarar sağlamayı amaçladıklarını belirterek; “Edirne’miz için yıllardır farklı yerlerde hizmetler etmeye devam ediyoruz. Fuarlardan televizyon programlarına kadar bize yapılan davetlerde mümkün olduğu kadar Edirne’mizi tanıtıyoruz. Yoruluyoruz tabi ancak bu tatlı bir yorgunluk. Yayınlanan İyi Fikir adlı programa katılmaktan keyif duyduk. Pelin Hanım kızımız da güler yüzüyle bizi programda en iyi şekilde ağırladı. Tava ciğerimiz zaten dünyaca tanınıyor. Gelen konuklar Edirne’mize gelip ciğerin tadına bakmadan gitmiyorlar. Arif ustamız da Deva-i Misk helvasını ve kavala kurabiyesini de yaptı. Hepimiz için çok güzel ve keyifli bir program oldu.  Edirne’mizi de güzel tanıttık. Bundan sonra da çeşitli proje ve düşüncelerle tanıtmaya devam edeceğiz” dedi. Meriç ünlü isimlere özel olarak hazırladığı meşhur isimli badem ezmesini ve üzerinde Pelin Çift yazılı olan badem ezmesini de hediye etti. Edirne’yi Tanıtma Ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar ve Şekerlemeci Arif Meriç, Edirne’den getirdikleri Aynalı Süpürge, Meyve Sabunu, Kırkpınar Yağlı Güreşleri Pehlivan Kıspet aksesuarı ve 657 yıllık efsaneye sahip olan Tarihi Kırkpınar’a özgü Kırmızı Dipli Mum’u program sunucusu Pelin Çift’e hediye ettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OSMANLI MİRASINA COĞRAFİ İŞARET
OSMANLI MİRASINA COĞRAFİ İŞARET
KUMAR SEVDASI PAHALIYA PATLADI
KUMAR SEVDASI PAHALIYA PATLADI