ADACIKTA ZORLU KLİP ÇEKİMİ

ADACIKTA ZORLU KLİP ÇEKİMİ

ADACIKTA ZORLU KLİP ÇEKİMİ

ADACIKTA ZORLU KLİP ÇEKİMİ
14 Ekim 2020 - 23:18

Edirne Valiliği koordinasyonunda yürütülen yöre türkülerine profesyonel klip projesi kapsamında yapılan çekimlerin bir bölümü, Meriç Nehri'ndeki adacıkta gerçekleşti.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Edirne Devlet Türk Müziği Korosu ses ve saz sanatçıları ile Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası müzisyenlerinin kamera karşısına geçtiği "Türküler Seni Söyler Edirne'm" projesi kapsamında klipler, başta Selimiye Camisi, Enez Kalesi, Meriç Köprüsü, Rüstempaşa Kervansarayı, eski Karaağaç Tren Garı gibi kentin tarihi turistik, kültürel alanlarında çekiliyor.
Proje kapsamında 4 Edirne ve Balkan türküsü seslendirilerek klipleştirilecek. En iyi görüntüyü yakalamak ve Edirne’yi en iyi görüntülerle tanıtmak amacıyla görüntüler titizlikle kurgulanıyor.
Altın Koza, TRT Belgesel ödülleri gibi pek çok ödülün sahibi Edirneli yönetmen Batuhan Kurt'un idaresinde çekimleri süren kliplerin bir bölümü de debisindeki düşüş nedeniyle ortasında adacıkların olduğu Meriç Nehri'nde devam etti.
-Meriç Nehri'nin ortasındaki adacıkta zorlu klip çekimi
Nehrin kara ve ada ile bağlantı noktasına yönetmen Kurt ve çekim ekibince taş taşındı, bu taşlar atılarak oluşturulan yoldan ses ve saz sanatçıları adacığa geçti.
Osmanlı yadigarı Meriç Köprüsü'nün fon yapıldığı adacıkta sanatçılar "Edirne'nin ardı bayler" türküsünü seslendirdi.
Yönetmen Kurt da projenin güzel şekilde ilerlediğini belirtti.
En iyi görseli yakalamak için zaman zaman zorlu mesailer harcadıklarını ifade eden Kurt, "Çok keyifli çekimler yapıyoruz ama bazen en iyi Edirne görüntüsü için zorlu çekimlerde yapıyoruz nehir ortasındaki adacığa zor geçsek de doyumsuz görüntüler elde ettik. Umuyorum Edirne'mizin çok iyi bir tanıtımını yapmış olacağız" diye konuştu.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI