"ADALET YOKSUNU TFF"

"ADALET YOKSUNU TFF"

"ADALET YOKSUNU TFF"

10 Temmuz 2020 - 10:10

Birçok yıldız ismi kadrosuna katarak Bölgesel Amatör Lig’in en başarılı takımını oluşturan ve sezon boyunca ‘şampiyonluk’ hedefiyle yoluna devam eden Edirne Belediyesi Edirnespor’un 3.Lig hakkının Türkiye Futbol Federasyonunun aldığı karar ile gasp edildiğini söyleyen Edirnespor Başkanı Savaş Üner, Edirnespor sevdalılarına CİMER’e başvuru yapmaları çağrısında bulundu.
Edirnelilerin yıllardır özlediği şampiyonluk hasretini sonlandırmak için 2019-2020 sezonuna ‘Bismillah’ diyerek başlayan Edirne Belediyesi Edirnespor yöneticileri ve futbolcuları Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın da destekleriyle birçok yıldız ismi kadrosuna katarak Lig’in en başarılı takımını oluşturdu.
Edirne Belediyesi Edirnespor’un şampiyonluğunu ‘Edirne davası’ olarak gören Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi Edirnespor Başkanı Savaş Üner ve Edirne Belediyesi Edirnespor Teknik Heyetiyle birlikte futbolcular, geçen sene yaşanan şansızlığı yaşamamak ve yarım kalan şampiyonluk yolculuğunu tamamlamak için ilk karşılaşmadan itibaren liderlik yolunda koşmaya devam etti.
Bölgesel Amatör Lig 11.Grup’ta mücadele veren Edirne Belediyesi Edirnespor, son maçında mağlup olarak liderin 1 puan gerisine düştü. Korona virüs tedbirleri kapsamında uzun süredir gerçekleşmeyen maçların ardından Türkiye Futbol Federasyonu skandal karar alarak adeta Edirnespor’un 3. Lig hakkını gasp etti.
Karara tepki gösteren Edirne Belediyesi Edirnespor Başkanı Savaş Üner, “Bugün almış oldukları karar ile daha önce de gasp ettikleri haklarımızı bir kez daha elimizden aldılar.2.lig ve 3.lig de iddialı olanlara play-off oynatır, düşme potasındakileri düşürmez. Bunu kim yapar hak bilmeyen adalet duygusu olmayan karaktersiz insanlar yapar.”dedi.
“Çok değil daha geçen sene grubumuzda liderken, 3 hafta kala 5 puan geride olan Modafen FK şampiyon oldu.” diyen Üner, “Bu sene ligin bitmesine daha 4 hafta var ve 1 puan gerideyiz. ( 1 puan geride de son hafta pandemi dolayısıyla seyircisiz oynanan maçta mağlup olarak liderliği 8 hafta sonra kaybettik ) Ama TFF denen adaletsiz kurum İçin bunların bir önemi yok belli. Bal ligine bir saygı her zaman olduğu gibi yine göremedik.... Hakkımızı aramak için en kısa zamanda resmî kurumlarımıza da itirazlarımızı edeceğiz. Bu kararlarını değiştirmezler ise yıllardır 1 kere dahi düşmeden geride bıraktığımız bu iğrenç bal ligine seneye katılmamaya karar verebiliriz. Tüm spor kamuoyuna bilgilerine arz ederiz.”açıklamasında bulundu.
Edirnespor sevdalılarına CİMER’e başvuru yapmaları çağrısında bulunan Üner, “Türk Futbolu adına vicdanları rahatsız eden bir karar ile karşı karşıyayız. Bu karar ile Türk Futbolu zarar görür şehirler bunu unutmaz. TFF pandemi sürecinde pek çok kez karar değiştirmiştir. Alınan bu kararın tekrar gözden geçirilmesi isteğimizdir.”ifadelerine yer verdi.
BAŞKAN GÜRKAN, “TFF’NİN YAPMIŞ OLDUĞU HAKSIZLIKTIR”
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi, “2019-2020 futbol sezonunun sonunda 2. ve 3. liglerde playoff müsabakalarının oynanmasına karar veren Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF), Bölgesel Amatör Lig’te, ligin bitmesine 4 maç varken grup 1’incilerini doğrudan 3. lige çıkartma kararı alması, Edirnespor’umuza ve şansı olabilen diğer takımların mağduriyetine neden olmuştur. Edirnespor’muzun ve diğer takımların haksızlık karşısında göstermiş oldukları haklı mücadelesini destekliyor, TFF’yi, bu haksız ve hukuksuz uygulamaya son vererek sebep oldukları mağduriyeti gidermeye davet ediyorum. Edirne’mizin ortak değeri olan Edirnespor’umuza destek için tüm futbol severleri bu haksızlığa karşı çıkması için davet ediyorum.”
GAYTANCIOĞLU’NDAN TBMM’DE TEPKİ
CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’da TBMM’de yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “TFF evlere şenlik kararlar almaya devam ediyor. Bölgesel Amatör Ligleriyle ilgili alınan karar TFF’nin futbol ile ilgisi olmadığının tescili olmuştur. Akla mantığa sığmayan karar nedeniyle Edirnespor’umuz mağdur edilmiştir. Yıllar süren emek ve alın teri federasyonun yanlış kararıyla heba edilmiştir. Bu kadar emek hırsızlığı olmaz.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında  İş Birliği anlaşması imzalandı
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri...
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI