AK PARTİ’DEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK

AK PARTİ'DEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK

AK PARTİ'DEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK

AK PARTİ'DEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK
19 Haziran 2021 - 09:23

AK Parti Edirne Teşkilatı ve Türk Kızılay Edirne Şubesi işbirliğinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.  Gençlik Kolları Başkanı Burak Cambaz’a, 11’inci kez kan bağışında bulunduğu için madalya ve sertifika verildi.
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nergis İnce, “AK Parti 81 il Kadın kolları başkanlığımız tarafından yaptığımız kan bağışı organizasyonunu başlattık. Bu organizasyonumuz 2 ay boyunca farklı lokasyonlar da ve çeşitli ilçelerimizde de devam edecek. Bu yıl ki etkinliğimizin konusu ‘kan ver can ol kan ver nefes ol’. Bu sebeple de bugün burada bağış yapmış olan tüm bağışçılarımıza birer adet fidan hediye ediyoruz. İnşallah bu fidanlarımız da toprakla buluşarak doğamıza nefes olup can olacaklar diye düşünüyoruz. Tekrar teşekkür ediyorum” dedi.
Kızılay’ın Kan Bağış çadırını ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Belgin iba; “Daha önce kan ver can ver kampanyasıyla özellikle pandemi döneminde kan stoklarımız azaldığı için kampanya düzenlemiştik. Bugün de kadın kollarımızın düzenlediği kampanyadayız. Tüm vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyoruz. Bu konuyla ilgili kadın kollarımıza teşekkür ediyoruz. 81 ilde eş zamanlı bir kampanya düzenlendi. Herkesi bekliyoruz” diye ifade etti.
Edirne Kızılay Kan Bağışı Merkezi Dr. Erhan Aksoy ise; 14 Haziran dünya gönüllü kan bağışçıları günü, bu insanlar hiçbir karşılık beklemeden diğer insanların hayatlarına katkıda bulunan insanlar. Bu haftayı da sizlerin desteğiyle yeni bir kampanyayla başlatmış olmamız çok değerli. Tüm kan bağışçılarımızı tekrardan bağış yapmaya davet ediyoruz. Dünya gönüllü kan bağışçıları gününde kan bağışçısı olan madalya sahibi tüm gönüllüleri kutluyoruz. Kurtardıkları hayatlar adına teşekkür ediyoruz” dedi.
AK Parti Edirne Gençlik Kolları Başkanı Burak Cambaz’a, 11’inci kez kan bağışında bulunduğu için madalya ve sertifika verildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında  İş Birliği anlaşması imzalandı
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri...
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI