AKIN’IN HAYALİ GERÇEK OLACAK MI?

AKIN’IN HAYALİ GERÇEK OLACAK MI?

AKIN’IN HAYALİ GERÇEK OLACAK MI?

AKIN’IN HAYALİ GERÇEK OLACAK MI?
06 Aralık 2017 - 04:58

Araştırmacı-Yazar Sunay Akın, 2016 yılında Edirne’de gerçekleştirdiği performansında; “Benim hayalimdeki yer Edirne’de Karaağaç’ta yaşamak. O civarlardan kendime ev bakıyorum” demişti.

 

Ünlü Araştırmacı-yazar Sunay Akın, 6 Aralık 2017 (Yarın) Edirneli sanatseverler ile bir araya gelecek. Yazdığı kitaplar, araştırdığı konularla ve de gerçekleştirdiği gösterilerle sanatseverlerin büyük beğenisini toplayan Akın, 2016 yılının Aralık ayında Edirne’de “Görçek” adlı performansıyla Edirnelileri kendine hayran bırakmıştı. Akın’ın Edirne’deki performansında dikkat çeken konulardan bir tanesi de Karaağaç’tan ev almak istediğini belirtmesiydi. Akın yaptığı konuşmada “Her yazar yaşadığı yerden farklı yerlerde yaşama hayali kurar. Benim hayalimdeki yer ise Edirne’de Karaağaç’ta yaşamak. O civarlardan kendime ev bakıyorum” sözlerine yer vermişti. Akın’ın bu konuşmasının ardından tam 1 yıl geçti. Edirneliler ve Sunay Akın’ın yakından takip edenler merakla Karaağaç’tan ev alıp-almadığını merak ediyor.

 

“MAHALLEMİZE KAZANMAKTAN ŞEREF DUYARIZ”

Sunay Akın’ın bu söylemlerine yönelik Karaağaç Mahalle Muhtarı Agah Korkan’a konu hakkında sorular yönelttik. Korkan, Sunay Akın’ın Karaağaç’tan ev sahibi olma isteğine yönelik kimseyle her hangi bir görüşme yapmadığını belirterek; “Kimse bu konu hakkında bana danışmadı. Menajeri veya bir başka kişi benimle bu konu hakkında bir görüşmede bulunmadık. Eğer Karaağaç’ta oturma fikri halen daha devam ediyorsa hanig konuda olursa olsun yardımcı oluruz. Sanat camiamızın Edirne gibi bir yerde Edirne’nin gözbebeği olan Karaağaç’ta ikamet etmesi buradan ev alması bize gurur duyar Sunay Akın gibi bir sanatçıyı mahallemize kazanmaktan şeref duyarız” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
VALİ CANALP, DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
VALİ CANALP, DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
GAYTANCIOĞLU’NDAN ‘YANDAŞ’TEPKİSİ
GAYTANCIOĞLU’NDAN ‘YANDAŞ’TEPKİSİ