AKP’LİLERE ATATÜRK’Ü HATIRLATAN UYGULAMA

AKP’LİLERE ATATÜRK’Ü HATIRLATAN UYGULAMA

AKP’LİLERE ATATÜRK’Ü HATIRLATAN UYGULAMA

AKP’LİLERE ATATÜRK’Ü HATIRLATAN UYGULAMA
27 Ağustos 2018 - 05:32

Edirne Belediyesi’nce tuvalet sorununu çözmek amacıyla Atatürk Anıtı arkasına tuvalet konulmasını eleştirip Atatürk üzerinden siyaset ekmeği yemeye çalışan AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe’ye, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan cevap gecikmedi. CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’da, AK Partili Enez Belediyesinin Atatürk heykelinin çevresini hayvan pazarına çeviren fotoğrafları yayınlayıp sert açıklamalarda bulundu.

Edirne Belediyesi’nce kent merkezindeki umumi tuvalet sorununu çözmek amacıyla Atatürk Anıtı’nın arkasına, Gölet mevkiine ve Söğütlüğe kadın, erkek, engelli tuvaleti ile anne- bebek kabini konuldu. Bu uygulama vatandaşlar tarafından olumlu karşılanırken, Atatürk üzerinden siyaset yapan AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe eleştirilerde bulundu.

Düne kadar Atatürk’e hakaret edenlerle yol yürüyen Akmeşe’nin bugün tuvalet nedeniyle Atatürk üzerinden siyaset yapmaya çalışmasına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan cevap gecikmedi. Başkan Gürkan, “Edirne’ye gelen turistler tuvalet bulamıyor diye şikâyetlerde bulunuyorlar bizde bu sorunu çözmek için modern tuvaletler yaptırdık. Bu uygulama Atatürk’ü bazı arkadaşların aklına getirmiş ve dillerinden Atatürk diyebilme cesareti göstermiş.” açıklamasında bulundu.

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı da "Sizin aklınız anca Edirne'de bizim koyduğumuz tuvaletlere çalışıyor. Memleket yangın yeri, AKP'nin işi Edirne'de tuvalet" yanıtını verdi ve ardından AK Partili Enez Belediyesinin Atatürk heykelinin çevresini hayvan pazarına çeviren fotoğrafları yayınlayıp “ Edirne Belediyesinin Atatürk heykelinin arka tarafında uygun bir yerde mobil wc ve bebek bakım kabini koymasını eleştiren AK Parti Edirne İl Başkanı, AK Partili Enez Belediyesinin Atatürk heykeli önünü ve çevresini hayvan pazarına çevrilmesine ne diyecek acaba” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UZUNKÖPRÜ’DE YANGIN
UZUNKÖPRÜ’DE YANGIN
SAHTE EDİRNE VALİSİ YAKALANDI
SAHTE EDİRNE VALİSİ YAKALANDI