ALKIŞLAR MÜDÜRÜMÜZE, OKULU KOLEJ GİBİ...

ALKIŞLAR MÜDÜRÜMÜZE, OKULU KOLEJ GİBİ YAPTI

ALKIŞLAR MÜDÜRÜMÜZE, OKULU KOLEJ GİBİ YAPTI

ALKIŞLAR MÜDÜRÜMÜZE, OKULU KOLEJ GİBİ YAPTI
28 Temmuz 2020 - 23:24

Edirne’nin Yeniimaret Mahallesi’nde bulunan Mithatpaşa okulunun çevresini bin bir emek katarak güzelleştiren okul müdürü Ertan Çekiç, mahalle halkından tam not alıyor.
Okulun yakınında nalbur işyeri bulunan Kamil Yaşıbeyli’de;“çalışmanın başladığından bugüne kadar Ertan Müdürümüzü seyrediyorum. Tamamen kendi imkanlarıyla harç kararak boya yaparak çatı tamir ederek çalıştığını bizzat kendim gördüm. Büyük mücadelesine şahidim. Kendi arkadaşları, okul aile birliği ve vatandaşların yardımıyla okulumuzu elinden geldiği kadar imkanla bu hale getirdi. Okulu 4-5 ay önce görseydiniz şu anki halinden eser yoktu. Ertan Çekiç Müdür, genç idealist bir arkadaşımız. Okulumuzu çok daha güzel yerlere getirmek istiyor. İnşallah bunu da başaracak” diye söyledi.
Yeniimaret Mahalle Muhtarı Süleyman Amaç; “Duvarları kazıdık, boyadık, çimentoda yardım ettik, o da kendi işi gibi mücadele verdi. Ertan Hocanın büyük katkıları var. Kendisine çok teşekkür ederiz” dedi.
Okulun velilerinden Fatma Çelik ise; “Müdürümüz okulda çok yenilik yaptı. Okun eski hali çok kötüydü şu anda kolej gibi oldu. Biz veli olarak çok mutlu olduk.” dedi.
Okulu güzelleştirmek için okul müdürü Ertan Çelik’in durmadan çalıştığını belirten Esnaf Yaşar Çekirge, “Ertan Hoca geldiğinden beni hiç aylak durmadı her gün mücadele etti. Okul için en güzelini yapmaya çalıştı. Ben 15 yıldır buradayım Ertan Hoca gibi çalışanını görmedim. Okulun duvarları çok kötüydü. Onun sayesinde şu anda kolej gibi güzel oldu” dedi.
Okul yanında eczanesi olan Eczacı Bület Varel ise ;“ Okulun duvarları bakımsız bir haldeydi. Okul müdürü kendi çabalarıyla yağmurda çamurda elinde kürekle malayla çalışarak onarımları yaptı. Sürekli olarak burada çalışıyor. Tüm okullara böyle gerekli” dedi.
Veli Gülçin Aldemir, “çalışmalarını çok beğeniyorum. O yokken okulumuz harabe gibiydi. Allah razı olsun biz böyle bir hizmet hiç görmedik burada. 9 yıllık veliyim böyle bir temizlik düzen görmedim. Kendi elleriyle yaptı her şeyi. Okulu adeta koleje çevirdi.” dedi.
Esnaf Salih Aldemir, “Yıllardan beri okulumuzda böyle bir çalışma görmedik. Çalışmalarını çok takdir ediyoruz. Okulumuz onun sayesinde tamamen bir kolej görünümünde oldu” dedi.
HABER: YEŞİM DRAMALI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER KARIŞIK
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER...