GÜMÜŞ’E YÜZDE YÜZ ZAM

GÜMÜŞ’E YÜZDE YÜZ ZAM

GÜMÜŞ’E YÜZDE YÜZ ZAM

GÜMÜŞ’E YÜZDE YÜZ ZAM
28 Temmuz 2020 - 23:22
Reklam

Edirne’de 20 yıldır gümüşçülük yapan Bülent Tomruk, gümüşün bir yılda yüzde yüz zamlandığını belirterek, gümüşte yükselişin devam edeceğini söyledi.
Gümüş piyasasını değerlendiren 20 yıldan Gümüşçülük yapan Bülent Tomruk; son günlerde altın yükselirken, gümüşte altına göre yükseliyor. Uzun vadede gümüş altından daha iyi kazandırabileceğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yılla göre gümüşte de ciddi bir artış var. Yılın yarısında olmamıza rağmen yüzde 50’lik bir artış var, yılsonuna kadar artış yüzde yüz olur” diye ifade etti.
“GÜMÜŞTE ALTIN GİBİ KAZANDIRIR”
Gümüşün yüzde yüz artığına dikkat çeken Tomruk; “Gümüşün külçe gramı şuan 5 lira 70 kuruş, takı aksesuarında fiyat değişiyor işçilikte işin içine girdiği için. Geçen yıl bu zamanlarda 2 lira 50 kuruş olan gümüş bu yıl 5 lira 70 kuruş olarak yüzde yüz artmış oldu. Bu artışta devam eder. Gümüşçüler olarak bu koronavirüsle birlikte işlerimiz daha yavaşladı. Döviz ve altın değerli madenlerinde fiyatları da yükselince işlerimiz azaldı. Gümüşte altın gibi bir yatırım aracıdır kazandırır ama külçe olarak alındığında” dedi.
HABER: CANAN KAYA
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LODOS, YAĞMUR, SOĞUK VE KAR GELİYOR
LODOS, YAĞMUR, SOĞUK VE KAR GELİYOR
CİP TARLAYA DEVRİLDİ, SÜRÜCÜ YARALI
CİP TARLAYA DEVRİLDİ, SÜRÜCÜ YARALI