‘ANDIMIZ’ İÇİN İMZA KAMPANYASI

‘ANDIMIZ’ İÇİN İMZA KAMPANYASI

‘ANDIMIZ’ İÇİN İMZA KAMPANYASI

‘ANDIMIZ’ İÇİN İMZA KAMPANYASI
18 Eylül 2018 - 03:55

Türkiye Cumhuriyet Kadınları Birliği’nin geçen hafta genel merkezin eş zamanlı olarak yaptığı “andımızın” okullardan tekrar okutulmasıyla  ilgili basın açıklamasından sonra şimdi ise imza kampanyası başladı.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Edirne Şube Başkanı Mine Hepgüllü, gazetecilere yaptığı açıklamasından sonra imza kampanyasından sonra hep bir ağızdan “andımız “ okundu.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Edirne Şube Başkanı Mine Hepgüllü, “Cumhuriyet Kadınları Derneği Türkiye genelinde tüm şubeleriyle birlikte geçtiğimiz hafta Pazartesi günü andımız okullarda okutulsun diye basın açıklaması yapmıştık. Okulların açıldığı bugün genel merkezin bilgileri doğrultusunda Cumhuriyet Kadınları Derneği Edirne Şubesi olarak imza masalarını açmış bulunuyoruz. Saraçlar Caddesi PTT önünde 17, 18, 19 Eylül günleri imza kampanyamız 12:30 – 17:00 arasında duyarlı Edirneli, halkımızın imzalarıyla toplanacaktır. Bizler birlik ve beraberliğimizin sağlanmasına Cumhuriyetin değerlerinin genç nesillere aktarılmasında önemli bir rolün olduğuna inandığımız. Daha önce kaldırılan Andımızın okullarda tekrar okutulmasına destek veriyoruz. İmzalarımızı atarak bu konuya hepimiz destek vereceğiz. Toplanan imzalar genel merkezimiz aracılığı ile Milli Eğitim Bakanlığına gönderilerek bu konudaki talebimizi ortaya koyacağız.

ANDIMIZ 80 YIL SONRA KALDIRILDI

Kurucumuz, kurtarıcımız büyük liderimiz Atatürk, döneminde Milli Eğitim Bakanı Sayın Reşit Galip, tarafından yazılarak çocuklarımıza 1933 yılından beri okutulan andımız ne yazık ki, seksen yıl sonra yani 2013 yılında kaldırıldı. Anlayamadığımız bu durum hepimizi derinden çok üzmüştür.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAĞLIKÇILARA “YENİ DOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİ”
SAĞLIKÇILARA “YENİ DOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİ”
BAŞKAN ÜNER’DEN, VALİ CANALP’E TEŞEKKÜR PLAKETİ
BAŞKAN ÜNER’DEN, VALİ CANALP’E TEŞEKKÜR PLAKETİ